2013/10/28

2. novembrī, VEĻU NAKTS Karnevāls - 2013


GATAVOJATIES,
šī gada Lielākajam MOŠĶU un MĪTISKO tēlu KARNEVĀLAM !!

2.Novembrī - Sestdien (Saturday)
LATVIJAS 1. ROKKAFEJNICĀ - REITERNA NAMĀ,
Vecrīgā, Mārstaļu ielā 2/4 (www.rockcafe.lv )

"VEĻU NAKTS Karnevāls - 2013" - HALLOWEEN GHOST NIGHT CARNIVAL, kur uz divām skatuvēm uzstāsies vismaz 12 rock grupas un trijos stāvos būs klausāmi  un dejās baudāmi rok mūzikas un elektronisko ritmu dīdžeju sniegumi.

Galvenā 2.stāva skatuve, šī vakara programmā, ir ŠĶĪSTĪTAVA – „Purgatory stage” kurā secīgi no 20:30 uzstāsies: NIGHTTALES, ART OF MEMORY (Lietuva), KARMAFREE, MANZANA (Somija), GOLDEN SHOWER, Dark Fusion priekšnesums deju studijas VALANTE izpildījumā un pasākuma galvenie dalībnieki: DARK NEXUS un LAIME PILNĪGA. Pašā izskaņaā - līdz pirmo gaiļu dziesmai skandinās Dj BINDEMAN.


Uz 2.stāva Lielās skatuves plkst. 20:00 karnevālu atklās šī notikuma galvenais pulcētājs Dj SINISTER, kas ar muzikālu skaņdarbu līdzdalību veiks klātesošo prātu pakāpenisku attīrīšanu no visa ikdienišķā, aizstājot ar paralēlās pasaules neaptaveramo plašumu un tajā iespējamo burvību, ko turpinās darīt arī vakara turpinājumā, mūzikas grupu uzstāšanās starplaikos, piesakot arī katru nākāmo skatuves dalībnieku, kam uzticēs paša aizsākto misiju, līdz uz skatuves uznāks šīs NAKTS daudzu dvēseļu šķīstīšanas pēdējās stadijas grupa LAIME PILNĪGA!

TURPRETĪM pagrabstāvā, uz cildenā MEPHISTOFEĻA iemīļotās ELLES vārdā nodēvētās skatuves, no paša sākuma pulkstens 19:30 uzdarbosies smagā metāla Dj DEATHPERADO, kurinot elles kambara katlus un pirmās ieklīdušās veļu dvēseles, lai iesildītu tās briestošajam Veļu nakts virpulim un koncerta gaitā pieteiks katru nākamo Elles kambaru kurinātāju: TRAUMATIZED, A.PUNISHMENT, SCENT OF BLOOD, DEHEAD, DARRVA, TOTENKOPF, DEFORMATRON un visbeidzot ar gotiskām dejām un industriālā metāla ritmiem Elles skatuves izskaņās Djane CHROMIUM un Dj SINISTER, kas centīsies izdabāt sanākušo dzīvo un mirušo dvēseļu baudām. 1.stāva muzikālās baudas radīs Zane Stocka & Little Archy.

Pasākuma dienā no - 19:00,
ieejas maksa kluba kasē ar ieeju karnevāla tērpā - 5 Ls,
bez karnevāla tēmai atbilstoša tērpa vai grimma - 8 Ls.
Koncerta sākums pagrabstāvā 19:30
uz lielās skatuves 20:00

Tērpu tēma:
veļi - spoki, mošķi, velni, raganas, burvji, elle, šķistītava, paradīze.

PASĀKUMA APMEKLĒTĀJIEM
ALUS un īpašie kokteiļi SOLĀS BŪT PAR ĪPAŠO CENU !
INFO sekos !!

INFO par pasākumu un dalībniekiem un GALĒJĀ karnevāla AFIŠA:
Rīko / organized:"Radošā apvienība - BLACK MASQUERADE -
(BM production)" http://www.b-masquerade.lv

Ja meklējat karnevāla tērpu NOMU, tad te tā ir: http://www.sers.lv/
Ja meklējat, kur var nopirkt tērpus vai aksesuārus  karnevālam: http://www.kostimi.lv

KARNEVĀLA un KONCERTA DALĪBNIEKU APRAKSTS.

Jau tiem seniem mūsu senču laikiem, kad tie kas pret pūķiem, juodiem un mošķiem kāvās, bija ticējums, ka rudenī, līdz ar miglas blāķiem un tumšajiem vakariem, atveras Aizsaules vārti un uz zemi tiek atļauts nākt mirušo senču gariem, kas pārstaigā savas vēl dzīviem staigātās tekas, darba vietas, tīrumus, mežus, pļavas un sētas. Nenāca tie kā ļauni vēstneši no Viņsaules, bet kā mīļi un gaidīti viesi no Aizsaules, kas mūsu tautai grūtajās dienās vienmēr ir devuši padomu par sevis saglabāšanu, un tālāku dzīvi, līdz pašiem piebiedroties lielajai senču veļu saimei. Un, pateicībā par apciemojumu, kā arī godbijībā un cieņā pret aizgājušo senču gariem, tika rīkotas veļu dzīres – vecās pirtīs, klētīs un rijās, kur tika bagātīgi klāti galdi dārgo aizsaules viesu mielastam.
No tiem senajiem laikiem jau ir aizritējuši daudzi gadsimti, tomēr dabā jau nekas nav  mainījies – tāpat nāk rudens ar saviem tumšajiem vakariem un miglas vāliem un tāpat kā sendienās pa Latvijas ārēm un nu jau arī pilsētām klīst gan maz kur vairs gaidītas veļu ordas un pūļi, cerot uz krietni laipnāku sagaidīšanu.
Jau otro gadu pēc kārtas „Radošā apvienība BLACK MASQUERADE & BMproduction” pašā Vecrīgas sirdī, REITERNA NAMĀ, Mārstaļu ielā 2/4, „Latvijas Pirmās rokkafejnīcas” telpās, šogad 2.novembra vakarā aicina visus veļu mīļotājus ierasties uz vērienīgo „VEĻU NAKTS karnevāls – 2013”, lai kopā ar īpašiem aizsaules dvēselēm radniecīga izskata mūziķiem, atbilstoši uzpostās telpās, ālētos pie enerģiskas mūzikas un mielotos ar gardām dzirām, svinot veļu laika kulmināciju.

Tātad, 2. novembrī, visos šī nama stāvos notiks pasākums ar teiksmainu nosaukumu „VEĻU NAKTS karnevāls - 2013”, kurā, kā zināms pulcēsies, gan dzīvo, gan mirušo dvēseles, vienojoties vienā trakoti raibā pasākumā.

Šogad, kluba skatuves pa stāviem, tiek nosauktas iedvesmojoties no J.V.Gētes „Fausta”: ŠĶĪSTĪTAVA – 2stāva skatuve un ELLES skatuve pagrabstāvā.

Kā pirmie dvēseļu šķīstīšanas meistari uz varenās 2.stāva ŠĶISTĪTAVAS skatuves troņa nolaidīsies teiksmām un mītiem apvītā radošā apvienība NIGHTTALES, kas pirms ierašanās būs veikuši tālu ceļu no Jelgavas, caur tumšajiemem Latvijas rudenīgajiem mežiem, mērojoties veiklībā ar ēnām un maldīgiem atspulgiem, šķeršļiem bagātajā ceļā, lai smeltos iedvesmas un jūtas uzrunāt mūs, ar naksnīgo dvēseļu kaislību apdziedāšanu, ar ko tie mēdz klausītājus dvēselē aizkustināt jau krietnus četrus gadus.

Kad melanholiskie Nakts Stāsti būs izskanējuši, šķīstītavas skatuvi ieņems elektro gotiskā roka virzītāji no Lietuvas, grupa ART OF MEMORY– trio, kas ir nolēmuši arī mūs pārsteigt ar savu muzikālo skaņdarbu vīzijām. https://www.facebook.com/pages/Art-of-Memory/232306893523852

Ceļojumu dvēseles skaņās turpinās pārsteigumiem bagātā apvienība KARMAFREE, kura veidotā mūzika būs kā auksts ledus pat uz Ellē sakarsušajām galvām, Veco Ragaini ieskaitot. Un tomēr – nekādu asaru. Tikai jaunu iespēju apziņa, jauns spēks, jauna enerģija visai gaidāmajai Veļu nakts burvībai. https://www.facebook.com/karmafree.management

No pusvienpadsmitiem Šķīstītavas skatuvi ar saviem krietni smagākajiem ritmiem pieskandēs apvienība MANZANA no Somijas, kurai šī Latvijā nebūt nebūs pirmā reize, un jau ir iedibinājušās dažas tradīcijas, kuras gan jau, ka tiks piekoptas – paši redzēsiet. Desmit pastāvēšanas gadu ir krietns laiks, lai tādas nebūtu. Tātad: laiks pēc pusvienpadsmitiem pieder jautrajai somu hārdroka četrotnei MANZANA. „Tagad viņi ir ieradušies, lai rībinātu „Latvijas 1. Rokkafejnīcas” sienas un ļautu piedzīvot aizraujošu muzikālu neprātu VEĻU NAKTS karnevāla ietvaros.” Esat gatavi!

Arī Liepājā šī grupa viesosies pāris dienas pirms Rīgas VEĻU NAKTS karnevāla, 31.oktobrī  kopā ar pašmāju elektro industriālā metāla mūzikas stila apvienību DARK NEXUS , dodoties uz  mūzikas klubu FONTAINE PALACE, lai tur atzīmētu vērienīgu HALLOWEEN nakts ballīti.

GOLDEN SHOWER – tā sauc uz skatuves valdošo sieviešu dominanci, papildinot ar dusmīgu dievišķo balsu un skarbu ritmu bruņoto eņģeļu apvienību, kas nāks iedvest stīvi stūrainajos ķermeņos leoparda grāciju, liekot tiem lēkt cauri degošos apļos saspraustiem nažiem. Sievietes esot labas zvēru dresētājas – cerams, ka tas būs novērojams šajā pārsteigumu un izbrīnu gaidāmajā grupas priekšnesumā.
Tieši pusnaktī – uz 2.stāva skatuves notiks Karnevāla tērpu konkurss – ko ar balvām atbalstīs mūzikas veikals RANDOMS, un uz to laiku tiks pārtrauktas jebkādas dziesmas un dejas, jo ir tak svarīgi uzzināt, vai esi dejojis jeb roku rokā ārdijies ar apslēptu skaistuli zem šausmīgas mošķa maskas, vai tomēr tikko iepazinies ar kādu pirms pāris gadiem tai saulē aizgājušo!

TURPINĀJUMĀ, neilgi pēc pusnakts uz šķīstītavas skatuves rosību atsāks tumšā stila vēderdejotāju studijas grupa, kas nosaukta pirmās Latvijas dark fusion dejotājas vārdā VALANTE. Šī deju grupa jau vairākus gadus darbojas šajā un citos fusion deju stilos, veidojot krāšņus šovus, piedaloties dažādos koncertos un festivālos. Valantes šoviem piemīt savs unikāls stils. https://www.facebook.com/pages/Valante/168708026632346  
Deju grupas priekšnesums paredzēts kā maigs ievads enerģiski ritmiskās, prātu un miesu plosošā pašmāju elektro industriālā metāla mūzikas stila apvienības DARK NEXUS turpmākajam priekšnesumam.

VAKARA gaitu apņēmušies turpināt jau vismaz 12 gadus zināmie vietējās rock mūzikas cienītājiem labi pazistamā mūziķu apvienība LAIME PILNĪGA ! Tas tik būs jāredz ar ko Tie šoreiz mūs pārsteigs, iepriecinās un ar ko mūs padarīs PILNĪGI LAIMĪGUS !? https://www.facebook.com/laimepilnigamusic

Kā pirmie uz pagraba „ELLES skatuves”, astoņos vakarā no dziļākiem Elles kambariem uznāks grupa TRAUMATIZED, kas pašā pēdējā brīdī sevi pieteica uz šī vakara Elles liesmu kvēli, jo juta, ka Te noteikti būs kam atvērt dziļākos elle kambarus un iesvilināt riktīgu „old school thrash metal”un arī izcelt kaut ko senāku no agrīno elles kurinātāju repertuāra. http://www.draugiem.lv/traumatized/

Pulkstens pusdeviņos kaulus grabinot ieradīsies leģendārie A.PUNISHMENT uzsākot savdabīgas muzikālās un vizuālās eksekūcijas sodot sevi un klātesošos, ko praktizējot sešu gadu laikā ir izkopuši gana labi. Šie monstri muzicē metal mūzikas žanrā, ko dēvē par „grindcore”. http://youtu.be/oRBsCczqOX0

Nākamie uz Elles skatuves, gaisā vēdījot asiņu smakai, savu kurināšanas darbu turpinās speciālistu apvienība ar nosaukumu SCENT OF BLOOD. Kas praktizēs tautā dēvēto „Thrash & Death metal”. http://www.youtube.com/user/ScentOfBloodOfficial

Nedaudz pāri pulkstens desmitiem vakarā, Elles skatuvi piepildīs pieci jauni un nedaudz uzvilkti mošķi, kas nevisai slepeni darbojas ar segvārdu DEHEAD, kas turpinās ar "Thrash & speed metal” ritmiem. http://www.draugiem.lv/dehead/
https://www.facebook.com/DEHEADband

Nākamie, kas pagraba velves rībinās,  veļu barus purinās un vecās miesas kurinās, būs vēl līdz šim nedzirdēts veidojums ar nosaukumu DARRVA, kas liecina, ka Vecajam Vellnam nudien prāts nesīsies uz ilgāku palikšanu, jo vārīšanās DARRVAS katlā šķiet viņam sagādās tīkamas jaunības atmiņas, ar kurām viņš noteikti dalīsies, ja vien būs ar ko. https://www.facebook.com/darrva
http://www.draugiem.lv/darrva/

Bet pēc pusnakts ar kāpurķēžu klaboņu un tanku motoru dārdoņu pavadījumā par kara tehnikas varenību savas leģendas vēstīs četru nopietnu metāla karotāju apvienība TOTENKOPF, kuras stāstu krājumā ir aizķēries ne viens vien tērauda mašīnu divīziju uzvaras apraksts pār cilvēcisko faktoru. http://www.draugiem.lv/totenkopf/

To pašu apstiprinās pēc viņiem uz skatuves kāpjošais industriālās mūzikas projektētājs DEFORMATRON, https://soundcloud.com/deformatron_a4/
http://www.youtube.com/watch?v=cTJtbJBi7H4  , kas jau transformētās klausītāju un VEĻU NAKTS svinētāju miesas vērtīs jaunos tehnikas brīnumos līdz viņu nomainīs Djane CHROMIUM un Dj SINISTERS , kas pieskandinās Elli līdz pat rīta gaismai ar gotiskā roka un industriālā metāla ritmiskām un dejojamām melodijām, lai velniem, raganām un citiem elles radījumiem līdz pat rītam nenāk miegs.

Relīzes autori:  Ivars Tālkals - VENOMS
 un Toms Cepurīts -  SINISTERS

ATBALSTA:
RADIO NABA, mūzikas veikals RANDOMS, PICA LULŪ, DELISNACK RĪGA, ALTERNATIVE.LV, EASYGET.LV , TVNET.LV , DELFI.LV, TRUEMETAL.LV, ANKH.LV

IEPRIEKŠĒJĀ gada VIDEO reportāža (Last year video report):
http://www.youtube.com/watch?v=7NaiR5Qn0og

IEPRIEKŠĒJĀ gada FOTO reportāžas (Last year photo report):
ZANE RINDA bildes: http://goo.gl/?pli=1
SANDIJS BRŪDERS bildes: http://failiem.lv/u/izwefco&grid=1

INFO par iepriekšējā gada pasākumu (about last year party) :
https://www.facebook.com/events/543803142301852/