2016/09/19

Sestdien, 1. oktobrī, klubā „Melnā Piektdiena” notiks folkmetāla mūzikas koncerts

 

Koncertā spēlēs šībrīža spožākā pagan folk / black metal grupa no Polijas „Biały Viteź” .


„Biały Viteź” – jeb ”Baltais Bruņinieks” tulkojumā no poļu valodas, grupa no Polijas pilsētas Gdaņskas, kas spēlē pagan folk metal žanrā, dziesmu tekstos skarot pagānisma, varonības un patriotisma tematiku, kas galvenokārt balstīta ietekmēs no tautas mūzikas, leģendām un vēstures. Grupas panākumu avots noteikti ir viņu mūzika, tās pasniegšanas veids. Plašāk klausītāji grupu iepazina pateicoties kopējam ierakstam „Ogień wilczych serc” (Uguns no vilku sirdīm) ar leģendāro Polijas viking metal grupu „Graveland” 2012. gadā.  
Aizgājušā gada nogalē izdots arī ilgi gaidītais grupas debijas albums „Odejść by wiecznie żyć” (Lai atstātu dzīvot mūžīgi), par kuru mūzikas apskatnieku domas dalās. Vieni to slavē, kā teicamu kara tematikas folk metāla albumu, otri uzskata, ka šis albums domāts tikai žanra cienītājiem. Interesants fakts, ka grupas basģitārists savulaik ir spēlējis grupās „Graveland”, „Blaze Of Perdition” , „Christ Agony”.
Video dziesmai „Ojcowizna” (Tēvzeme):


„Green Novice” – zināmākā un aktīvākā folk metāla grupa no Latgales. Dibināta 2005. gadā, grupa lēnām, bet pārliecinoši ir izcīnījusi savu vietu Latvijas smagās mūzikas aprindās. 2014. gadā izdots grupas debijas albums „Padebeši” , grupa aktīvi koncertē gan Latvijā, gan ārpus tās. Šobrīd grupa strādā pie jauna albuma. Lieki piebilst, ka grupas ģitārists Alvis spēlē arī grupā „Skyforger” .

„Varang Nord” – viking / folk metal grupa no Daugavpils, kas radusies vien 2014. gadā, bet jau izdevuši divus albumus. Mazais EP „Fire Of The North” (2014) un albums „Master Of The Forest” (2015) . Grupa internsīvi koncertē, gan vietējā skatuvē, gan arī ārzemēs. Šobrīd grupa atrodas astoņu koncertu tūrē Krievijā.

Kluba durvis vaļā 19.00, koncerta sākums 20.00

Biļešu cena no 6eur, iepriekšpārdošanā ticketshop.lv, koncerta dienā, kluba kasē dārgāk.