2016/04/01

Spēcīgs old school death un progressive doom metal koncerts klubā „Depo”Ceturtdien, 5. maija vakarā, Rīgā, klubā „Depo” dzirdēsim emocionālu progressive doom metal poļu grupas Lacrima un jaudīgu old school death metal somu formācijas Wrathrone sniegumā.


Vēsturei esot tendence atkārtoties, tamdēļ abas šīs vienības spēkus apvieno jau otro reizi. Šoreiz viņu pavasara koncerttūres ceļi vedīs pa Poliju, Lietuvu, Latviju un Igauniju un grupas sniegs astoņus koncertus. Tūres nosaukuma izcelsmi somu mūziķi skaidro šādi: „Kādu brīdi lauzījām galvas, kā gan šo mūsu atkalatnākšanu nodēvēt, un beigās nospriedām, ka sauksim to no tiesas pārsteidzoši un vienlaikus informatīvi – Baltic Tour 2016!

Lacrima
Poļu progressive doom metal grupa Lacrima šogad atzīmē 20 dibināšanas gadskārtu. Šo gadu laikā izdoti pieci albumi. Grupas mūzikā dzirdamas gan references uz doom metal žanra kanoniem, gan jaušami mūsdienīgi eksperimenti.  „Mūzikā esam sapludinājuši tik daudzus metāla mūzikas stilus, ka daļu no tiem cilvēki pat nepamana. Tā ietver arī folk, death, progressive metālu, bet pamatā tas tomēr skumjš doom metāls. Lacrima spēlē mūsdienīgi skanošu old school doom metālu modernā veidā,” kultūras platformai „Durvis” vēstīja grupas līderis Kuba Moravskis. Lacrima spēlējuši daudzviet – pašu mājās, Itālijā, Austrijā, Somijā un Baltijas valstīs gan mazos klubiņos, gan lielos festivālos.


 Grupa Latvijā uzstājusies divas reizes: 2013. gadā Jelgavā un gadu vēlāk rokfestivālā KLANG. Šobrīd top jauna mūzika un viņi plāno pievērsties intensīvai koncertdzīvei. 

Wrathrone
 Wrathrone dibināta 2008. gadā, Somijas pilsētā Laitilā un šo atzīmēšanas vērto darbu paveica vokālists Mati un ģitārists Lauri. Viņiem varen tīkama šķita doma, ka varētu spēlēt veco, labo old school death metālu. Pirmie kopīgie muzikālie eksperimenti vedināja uz domām par papildspēku nepieciešamību un jaunu grupas dalībnieku meklējumi drīz vainagojās sekmēm. 2011. gadā tapa pirmais EP „Burning Hatred”, kam divus gadus vēlāk sekoja otrs EP „Left Unburied”.  Šogad, 22. janvārī Inverse Records paspārnē klajā nāca Wrathrone debijas albums "Born Beneath". Tajā dzirdamas astoņas old school death metal stilā ieturētas kompozīcijas. Koncertējot gan pašu mājās, gan citviet Eiropā, grupa pamazām, bet centīgi un veiksmīgi iekaro arvien jaunu cienītāju ievērību.  


 Wrathrone Latvijā uzstājušies divreiz, sniedzot spēcīgu un pārliecinošu sniegumu.   Vairāk par grupas aktivitātēm var palasīt intervijā ko kultūras platformai „Durvis” sniedza grupas vokālists Mati un kas publicēta amerikāņu smagās izklaides vietnē NO CLEAN SINGING:
    
http://www.nocleansinging.com/2015/12/02/an-ncs-interview-wrathrone-matti-vehmas/#more-100073

Viņi izsaka cerību, ka šī lieliskā abu grupu muzicēšanas stilu atšķirība būs veiksmīgs katalizators publikas interesei un koncertā sev tīkamo skanējumu varēs izbaudīt ikviens smagās mūzikas cienītājs.   
  

Pasākuma lapa Facebook:

Grupu vietnes:
LACRIMA:


WRATHRONE: