2016/09/06

“Melnā Piektdiena” atklās sezonu ar bezmaksas koncertu

Stagnant Project
Latvijas metālmūzikas klubs «Melnā Piektdiena» aicina uz bezmaksas metal sezonas atklāšanas koncertu. Sezonas atklāšanas koncerts notiks 9. septembrī plkst.19. Koncertā piedalīsies grupas Mayla, Once Upon, Legacy ID, The Mascaron, Stagnant Project un Dirty Lane, kas iezīmēs kluba 10.sezonas smagas mūzikas dažādību. 


Pasākuma ietvaros paredzēta pašmāju grupas Stagnant Project jaunā singla prezentācija. "Pēc tradīcijas, grupas ar individuālo stilu biežāk kā citas grupas ir pakļautas kritikai un tiek apsūdzētas talanta trūkumā un hipertrofiskās ambīcijās. Taču grupa Stagnat Project (Rīga, Latvija) īsteno savu nordisko gribu un laužot visas tradicionālās domāšanas, grupa populāra ne tikai ar savu dzīvās mūzikas izpildījumu, bet arī ar savu provokatīvo raksturu,"sevi raksturo grupa Stagnant Project. 
https://www.youtube.com/watch?v=v_tNXcrs_2o 

The Mascaron ir Latvijas kopprojekts, kas pārstāv galvenokārt melodiski progresīvā metāla žanru. „The Mascaron” sastāvā ir pieci pieredzējuši mūziķi: Raimonds Ruskulis, Yan Kurpnieks, Klāvs Ceicāns, Artūrs Bērziņš, Alexander Volkoff, kuri kopīgi rada un atskaņo mūziku. Visi grupas dalībnieki ir mūziķi ar pieredzi vietējos un starptautiskos mūzikas projektos.
https://www.youtube.com/watch?v=mLJOCLTwnyg


Mayla  ir death metal/deathcore grupa kurā dibināta 2013. gadā. Grupas dalībnieki guvuši bagātīgu pieredzi spēlējot tādās apvienībās kā Asthma, Sacramental, Begotten, Puffin, A.R.T. band, Escape from Within un Finger Salad, kas muzicēja dažādos stilos - sākot ar džezu, elektronisko mūziku un beidzot ar simfonisko metālu.  Šogad grupa izlaida debijas albumu “Possession of the Wretched”. ““Possession of the Wretched” ir mūsu domu, pūliņu un kopīgā smagā darba rezultāts. Dziesmu tematika vēsta par sabiedrības apsēstību ar uzmācīgām idejām, cenšanos palielināt varu nevairoties izmantot jebkādus līdzekļus un ignorējot citu indivīdu brīvību; to, kā mainās vispārējā vērtību sistēma un arī citiem kritiskiem un asiem mūsdienu reāliju redzējumiem,” tā par jauno albumu stāsta grupas dalībnieki.    Mayla guvusi labu koncertpieredzi un grupas uzstāšanās reizes vienmēr ir enerģiskas un atdevīgas, tajās pārliecinoši redzams daudzpusīgās profesionālās pieredzes atspoguļojums un patiesa degsme katru reizi sniegt un sasniegt maksimumu. Runājot par nākotnes plāniem, Mayla vēsta, ka rudenī plāno doties Eiropas koncerttūrē un albuma atbalstam iecerēts radīt vairākus videoklipus.


Legacy ID ir pašmāju progresīvā roka un metāla komanda. Grupa izdevusi vairākus singlus, kā arī, 2014. gada vasarā savu debijas albumu „Genesis”, kas guvis labas atsauksmes gan Latvijā, gan ārpus tās. Legacy ID saņēmuši Latvijas Metal mūzikas Gada balvu kategorijā 2014. Gada debija. Grupa Legacy ID, sadarbojoties ar Nacionālā teātra aktrisi un solisti, 2014. gada oktobra beigās uzstājās festivālā „Bildes”. Šī sadarbība izvērtās ļoti veiksmīga, tāpēc ar lepnumu par padarīto grupa prezentēja Legacy ID un Zanes Dombrovskas kopējā dziesmas "Ja Tu man esi" versijā (no izrādes „Adata”). 2015. gadā izcīnīja absolūto uzvaru „Latvijas W.O.A. Battle” atlasē un pārstāvēja Latviju metālfestivālā „Wacken Open Air” kopā ar tādām grupām kā Judas Priest, Kataklysm, Sepultura, Cannibal Corpse, Cradle of Filth, Dream Theater, Opeth, Samael, Queensryche un pussimta citām. Grupa neturas pie konkrētiem žanra standartiem, tā nebaidās iziet ārpus tradicionālajiem rāmjiem un pārsteigt pat ilgstošus klausītājus ar jaunām, negaidītām niansēm skaņdarbos.

Once Upon


Once Upon ir alternatīva metāla grupa no Rīgas. Dalībnieki: Jānis Brolišs (ģitāra), Edgars Meijers (ģitāra), Arthur Ryd, (vokāls), Edgars Poika (basģitāra), Artūrs Krasts (bungas) Jūlijā grupa prezentēja jauno dziesmu "Oblivion For A Dead King". Šī dziesma ir par garīgo cīņu pret nospiedošo varu, un iekšējo kareivja garu, kas vienmēr rāda pareizo ceļu.

Dirty Lane

Dirty Lane ir dibināta Rīgā 2012. gadā kā hard rock grupa. Pēc kāda laika grupa nolēma virzīties uz smagāku, ātrāku, agresīvāku pusi, un, iedvesmoti ar tādiem smagās mūzikas pārstāvjiem kā Pantera, Motorhead, Metallica, Slayer u.c., pašlaik savu stilu sauc par Groove/Thrash/Hardcore maisījumu. Šobrīd grupas sastāvā spēlē mūziķi ar vairāku gadu un vairāku projektu pieredzi: Artūrs Leisans - ģitāra (grupas dibinātājs), Dmitrijs Ignatjevs - bungas (Dead Rats), Artūrs Shabickis - bass (Snobrand, Eihshia), Leonīds Koreņevskis - vokāls (Freelancers, Madfish). 

Koncerts 9. septembrī klubā „Melnā Piektdiena”, Rīgā, Brīvības gatvē 193c.Koncerta sākums pl. 19.00, klubs būs atvērts no pl. 18.00.
Ieeja bezmaksas.