2010/12/12

16. dec., "MiiT" - „Klusā ceturtdiena” ar Alise Joste un Monmend

16. decembris
„MiiT” (Lāčplēša iela 10)
21:00

„Klusā ceturtdiena” ar Alise Joste un Momend16. decembrī aizsākas akustiskās/noskaņu mūzikas koncertu sērijas „klusā ceturtdiena” darbība, kas norisināsies mājīgajās MiiT kafeinīcas, darbnīcas telpās, Lāčplēša ielā 10. Atklāšanas koncertā uztāsies Alise Joste un Momend.


Alises mūzikālas gaitas aizsākušās jau sen, mūziķe teju desmit gadus apguva flautas spēli Rīgas 6. vidusskolas mūzikas klasē. Šajā laika posmā Alise negrasijās savu dzīvi jebkādā veidā saistīt ar mūzikas radīšanu, turpretī, kļuva par aktīvu klausītāju. Kā lielākos tā brīža iedvesmotājus var minēt: Tori Amos, Ani DiFranco, Nick Drake un Elliott Smith. Pēc skolas Alises ceļi veda uz Dāniju, kur, nonākot pielnīgi svešā vietā un vidē, mainijās viņas redzējums uz pasauli un lika saprast, ka mūzika, tas ir labākais, kas ar Alisi noticis. Tālāk dažādu, nenosakāmu sakritību galarezultātā 2007. gada vasarā Alises rokās nonāca ģitāra, kopš tā brīža dziesminiece uzrunā klausītājus ar saviem skaņdarbiem, spēlējot uz lielākām un mazākām skatuvēm. Kā vienu no svarīgākajām mūziķes koncertiem var minēt Skaņu meža koncertsērijas 1-2 cauri ietvaros sniegto koncertu, kur Alise bija norvēģu vokālistes, kompanistes un aranžētājas Hannes Hukelbergas īpašā viese. Mūziķe atsakās savu mūziku raksturot kādos noteiktos žanros un rāmjos, taču ir skaidrs, ka vieglu skumju un maigās balss tembra radītās skaņas ir sameklējušas dzirdošas ausis un sirdis. Pieminēšas vērts ir fakts, ka Alisei šis būs viens no pēdējiem koncertiem pirms tiks ieturēta pauze koncertdarbībā.

Muzikālā apvienība Momend ir divu cilvēku projekts, kas sevī ietver akustiskās ģitāras skaņas, vokālu un sitamo instrumentu ritmiku. Grupas pastāv jau vairāk kā gadu, savā pastāvēšanas laikā sniegti samērā daudz koncerti, piedalijušies vairakos jauno mūziķu konkursos, kur sildijušies žūrijas komplimentos un atzinībā. Rādiostaciju apritē nonākuši singli "Sand and water" un „Stormy weather”. Momend mūziku var rakstort dažādi un kā jau radošam procesam, tam nav īsti stingru ramju un robežu, taču paši mūziķi sevi definē kā indie/folk parstāvjus. Klausītājus Momed mūzika visvairāk uzrunā ar sava patiesumu un mīlestību pret iespēju dalīties ar savu mūziku un sajūtām.

Koncertā tiks vākti līdzekļi labdarības projektam „Kopgalds – siltas maltītes atbalsts”, kas palīdzēs pabarot trūkumā nonākušos cilvēkus 14 Latvijas pilsētās.

Koncerta sākums 21.00. Ieeja: brīvprātīgs ziedojums 1 Ls.