2010/12/08

18. decembris, Valka, Rūjienas iela 3, 309. kabinets - Pētera Nebara izrāde "Ei, Jūs tur!" + Toms Auniņš, Apziņas Parazīti - PAPILDINĀTS!

18. decembris,
Valka, Rūjienas iela 3,
309. kabinets
20:00
Ieeja: par ziedojumiem

Pētera Nebara izrāde "Ei, Jūs tur!"Valkā, Rūjienas ielā 3, 18. decembrī 309. kabinetā cikla "Kultūrpieturas" ietvaros LKA jaunā režisora Pētera Nebara izrāde "Ei, Jūs tur!" pēc Viljama Sarojana tāda paša nosaukuma lugas. Režisors Pēteris Nebars: “Izrāde par to, par ko mamma un tētis nepastāstīja. Par to, ko vecmāmiņa runāja, vectētiņš klusēja, bet mēs - neklausījāmies. Par to, ko brālis, māsa, draugs, draudzene, sprieda tāpat kā mēs - nezinot. Par to, par ko mums nācās uzzināt pašiem.”
Lomās: Toms Auniņš, Inga Tropa. Mākslinieks: Toms Grīnbergs

Pēc izrādes koncerts melanholiski trokšņainās noskaņās piedaloties Tomam Auniņam un Apziņas Parazītiem.Toms Auniņš – mācījies Dobeles Mūzikas skolas klavieru un zēnu kora klasē. Pašlaik studē dramatiskā teātra režiju Latvijas Kultūras akadēmijā. Kopš 2002. gada dalība alternatīvās mūzikas grupās Haemorrhage, Sporc, ½ H ½W, u.c. – bungas, efekti, taustiņi, balss. Eksperimentālās mūzikas solo izpildītājs, divu viencēliena teātra izrāžu muzikālā noformējuma autors un izpildītājs. Spēlē bungas, klavieres, perkusijas, flautu, vargānu, ģitāru.

Apziņas Parazīti - projekta pamatā ir doma atsegt cilvēka dzīves principiālo traģiku, nepazaudējot cilvēku normās un konstrukcijās, bet izgaismojot atsevišķā laika sprīža savdabīgās eksistenciālās struktūras. Muzikāli projekts piedāvā mirkļu mozaīku, kas strukturēta ap neuzkrītošu naratīvu, kas pats, savukārt, nekalpo nedz kā centrālā ass, nedz vienīgais virziens. Drīzāk tas ir pamudinājums doties līdz, lai tiktu izmests nenoteiktā vietā, savu atmiņu vai vīziju lauskās. Taču arī pašai mirkļu mozaīkai nepiemīt stingra struktūra un piespiedošs spēks. Drīzāk šie mozaīkas elementi veido īpatnēju diskontinuālu struktūru, kuras lūzuma punktos tiek atklāts klusums, savdabīgs un biedējošs vai dažkārt traģisks, kas nevar tikt aprakstīts tālāk vai kaut kā izteikts, jo tā vienkārši nav... jo tas konstituē cilvēku ārpus visiem kopīgi dotā, ikdienā pieejamā, valodā izsakāmā.