2011/01/23

29. janvārī, pirmo reizi Rīgā – angļu melanholiskie rokeri – grupa Fen festivāla Baltic Bizarre Fest 2011 ietvaros!

29. janvārī, pirmo reizi Rīgā – angļu melanholiskie rokeri – grupa Fen

 
 
Sestdien, 29. janvārī, Nabaklab (Z. A. Meierovica bulvāris 12) , pirmo reizi Rīgā,  festivāla „Baltic Bizarre Fest 2011” ietvaros, kā otrās festivāla dienas īpašie viesi – Lielbritānijas apcerīgie melanholiķi – grupa FEN!
 
Jau piekto gadu pēc kārtas viens no metālmūzikas portāliem Latvijā - metalmusic.lv svin dzimšanas dienu, ar lielāka vai mazāka kalibra vietējo un ārzemju grupu viesošanos pasākumā. Aizvadītajos gados festivāla ietvaros Rīgā viesojušies – Shining (Zviedrija), Nargaroth (Vācija ), Hollenthon (Austrija), Bestiar (Polija), Obtest (Lietuva), Argharus (Lietuva), Horricane (Igaunija), pulcējot arī vērienīgu pašmāju atbalstu.

Šogad, festivāls rībēs divas dienas – piektdien, 28. janvārī un sestdien, 29. janvārī, pulcinot mājīgajās „Nabaklab” telpās vienkopus dažādu valstu mūziķus – pirmajā dienā - grupas no Igaunijas, Krievijas, Latvijas, otrajā – Lietuvas, Latvijas, Anglijas.
 
Kā otrās dienas īpašie viesi, pirmo reizi Rīgā – Lielbritānijas apcerīgie melanholiķi – FEN!
 
Fen dibināti 2006. gadā un nosaukums radīts pēc Lielbritānijas apgabala „The Fen” jeb „Fenlands” – ļoti līdzena, vientulīga un noslēpumaina zeme, kuru klāj purvi un tīreļi. Grupas dalībnieki ir uzauguši šajos mitrajos līdzenumos un tie ir kā galvenais iedvesmas avots grupas daiļradē. Jau aizsākumā grupas mūzika radīta neierastā kombinācijā sapludinot black metal auksto niknumu ar post-rock apcerīgumu un tā arī turpinās vēl arvien. Neierastās kombinācijas mērķis ir radīt melanholisko ilgu un zaudējuma sajūtu, kas pārceļ klausītāju bezcerīgi pamestā un vējainā ainavā, ainavā, kura tieši iedvesmojusi Fen mūziku.
 
2006. gadā grupa izdod demo EP „Ancient Sorrow”, kuru 2007. gadā pārizdod „Northen Silence Productions” un to ļoti atzinīgi novērtē gan mūzikas kritiķi, gan klausītāji. Šavā laikā spēlējot kopā ar Agalloch, Negura Bunget un mūsu pašu Skyforger, Fen emocionāli piesātinātās uzstāšanās piesaista itāļu leibla „Code 666” uzmanību un 2009. gadā tiek izdots debijas albums „The Malediction Fields”, kas ātri saņem pozitīvas atsauksmes.
 
2010. gadā grupa dodas tūrē kopā ar Negura Bunget un ieraksta otro studijas albumu „Epoch”, kas būs vēl tumšāks un apcerīgāks, izdošanas laiks – šī gada februāris.
 
Audio:
Video:
 
Kopā ar Fen, festivāla otro dienu pieskaninās arī lietuvieši – Pergale, pašmāju
9horizon un Frailty. Kā arī DJ Kraa, Dj Zebra, Dj Ruta, VJ Plan.

 
 
Vairāk info: