2013/07/22

27.jūlijā Cēsīs notiks etno-eko festivāls SVIESTS
27.jūlijā izdevniecība „Lauska” laidīs klajā jau piekto etno-mūzikas izlasi SVIESTS, rīkojot etno-eko festivālu SVIESTS Cēsu pils dārzā.


SVIESTS iznāk ik pārgadus sniedzot pārskatu par latviešu etnomūzikas aktualitātēm. Tajā piedalās dažādas grupas, kuras savā radošajā darbībā gūst iedvesmu no tautas mūzikas, t.i. izmanto vai nu melodijas, vai tautas dziesmu vārdus, vai tradicionālus instrumentus. Šo mūzikas virzienu mēdz dēvēt arī par postfolkloru. Albumā SVIESTS V ir iekļauti 18 skaņdarbi, kurus izpilda gan jau labi zināmi mākslinieki un grupas kā Auļi, Skyforger, Laima Jansone, Vētras Saites un Nepieradinātā Folka Orķestris, gan neparasti projekti, kuros jaušama spāņu, krievu, azerbaidžāņu un daudzu citu tautu mūzikas ietekmes. 


27. jūlijā „Lauska” rīkos etno-eko festivālu SVIESTS Cēsu pils dārzā, kas norisināsies vienlaicīgi ar Cēsu pilsētas svētkiem. No plkst. 12.00 uz skatuves sāks spēlēt SVIESTA dalībnieki – Pērkonvīri, Tarkšķi, SulA, Vētras Saites un Miglas Asni. Vienlaicīgi pils dārzā darbosies dažādas mākslinieku un amatnieku grupas, kuras radoši apvieno tradicionālas amatprasmes ar mūsdienīgām un mākslinieciskām idejām, un aicinās visu vecumu apmeklētājus iesaistīties dažādās nodarbībās.

Festivāls noslēgsies plkst. 21.00 Cēsu pils estrādē, kur spēlēs folka grupa no Sanktpēterburgas OTAVA YO.

Etno-eko festivālā SVIESTS apmeklētājiem arī būs iespēja pirmajiem iegādāties jauno albumu SVIESTS V, kā arī iepriekšējos SVIESTUS un citus „Lauskas” izdevumus.

Ieeja etno-eko festivālā SVIESTS brīva. Visi laipni gaidīti.

Festivāls tapis sadarbībā ar Cēsu kultūras un tūrisma centru un ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Programma:
no plkst.12.00 līdz 18.00. Cēsu pils dārzā

12.00 – 15.00
Pērkonvīri
Pērkonvīros apvienojušies talantīgi perkusionisti, kuri izmanto visdažādākos instrumentus un citus rīkus, lai caur ritmiskām skaņām apvienojumā ar vēl citiem, melodiskiem instrumentiem, izstāstītu savu īpašo stāstu.

Tarkšķi
Bērnu un jauniešu grupa no Iecavas Zemgalē, kura jau desmit gadus dzied un spēlē jautras latviešu tautas dziesmas un rotaļas bērniem par dzīvi laukos, dažādiem dzīvniekiem un gadskārtām.

SulA
Postfolkloras grupa, kurā apvienojušies Rīgā studējoši jaunieši. Reiz satiekoties folkklubā ALA viņi nolēma kopīgi muzicēt, ļaujot katram izpaust savus īpašos talantus.

15.30 – 18.00
Vētras Saites
Vētras Saites spēlē instrumentālus skaņdarbus, izmantojot vokāla elementus. Latvītes Podiņas īpašais instruments – elektriskā kokle kopā ar Ģirta Pavēņa ģitāru veido grupas fotoambiento kamermūzikas noskaņu.

Miglas Asni
Post-folk / folkmūzikas grupa, kurā apvienojušies mūziķi no dažadām zināmām, gan mazāk pazīstamām muzikālām apvienībām. Bass, čells, vijole, kokle, bungas un skanīgas meiteņu un puišu balsis - world music jeb latviešupostfolklora. Šī kolektīva izpildījumā tautas mūzikai tiek piešķirts šodienas skanējums, lai uzrunātu klausītājus un izpaustu sevi atbilstoši aktuālajai situācijai sabiedrībā.

Vienlaicīgi pils dārzā radoši rosīsies amatnieki un mākslinieki. Piedalās:
Jaunpiebalgas vides mākslas studija ar interaktīvām mūsdienu vides mākslas instalācijām un aktivitātēm
Folkloras kopa no Lēdurgas „Putni” ar rotaļām un spēlēm bērniem un ģimenēm
Tautas Lietišķās Mākslas studija „Ērgļi” ar dzijas krāsošanas radošo darbnīcu
Līgatnes amatnieki ar izstrādājumiem un lietišķās mākslas paraugdemonstrējumiem
Tradicionālās kultūras iniciatīvu centrs „KasTe” ar Sviesta kulšanas un maizes cepšanas paraugdemonstrējumiem
Starpnozaru mākslas grupa SERDE no Aizputes ar Akmeņu alus darīšana
 „Cirks pa rubli” ar klauniem, akrobātiem un triku meistariem mūzikas starplaikos

Ieeja brīva

Festivāla noslēgums Cēsu pils estrādē

21.00 – Otava Yo
Muzikantu apvienība no Sanktpēterburgas Krievijā, kuru draudzības un radniecības saites saista ar Latviju. Grupai raksturīga prieka un humora pilna pieeja savam krievu un arī padomju laiku muzikālajam mantojumam. Pārsvarā grupa spēlē un dzied tradicionālas krievu dziesmas, bet ļaujas iedvesmai arī no kaimiņvalstu muzikālām ietekmēm.  

Ieeja 1 Ls

Vairāk informācijas: