2013/08/06

Latvija Lietuvā – baltu kultūras festivālā „Menuo Juodaragis” XVI


Latvija Lietuvā – baltu kultūras festivālā „Menuo Juodaragis” XVI

No 23. līdz 25. augustam, Lietuvā, netālu no Latvijas robežas, Zarasai pussalā, norisināsies sešpadsmitais, neatkarīgais post folkloras un alternatīvās mūzikas festivāls „Menuo Juodaragis” , šī gada tematika – Latvija.


Ar devīzi „Laiks brāļiem tikties” – festivāls šogad pievērš pastiprinātu uzmanību baltu kultūrai, arī Latvijas mūziķu īpatsvars festivālā šogad ir ievērojami lielāks, kā citus gadus.

Latviju festivālā pārstāvēs: Iļģi, Auļi, Grodi, Dzelzs Vilks, Standart, Miglas Asni, Vilki, Skyforger, Green Novice, Ēnu Kaleidoskops, Bēdu Vēstnesis, kā arī dj Olivers, dj Dambis.

Lietuvu: Kūlgrinda, Sen Svaja, Marga Muzika, Donis, Spanxti, Pievos, Obtest un citi.

Kā īpašie viesi, festivālā muzicēs arī: Changes (ASV) , Folknery (Ukraina) , Fire+Ice (Anglija) , Rome (Luksemburga) , Silent Streems of Godless Elegy (Čehija) , Otava Yo (Krievija) .

Paralēli mūzikas aktivitātēm, darbosies arī amatnieku ciems, mākslas darbnīcas, kino un lekciju telts.

Amatnieku ciema programmā: kaujas rati un zirgu ekipējums, kara ratu divkaujas, ornamentu pīšana no salmiem un siena, gredzenu liešana stikla darbnīcā, māla darbnīca, festivāla tējas vārīšana, pasaku un dziesmu vakari bērniem, baltu bruņojums un rotas, kalves un kalēji, seno apģērbu kulturoloģija, vēsture, tehnoloģija, simboli, tradīcijas, baltu kara cīņas uc.

Kino un lekciju programmā – latviešu valodas apmācība, Dievišķā simbolika: latviešu un lietuviešu kultūras paralēles, neo folk mūzikas hronika, lietuviešu – latviešu etno horeogrāfijas paralēles. Kino programmā – arīdzan latviešu filmas.

Pludmalē – kuģniecība un kara lietas, Kuršu vikingi. Futbola turnīrs.

Festivāla programma latviešu valodā: http://www.mjr.lt/XVI/lv/programma
Festivāla mājaslapa: www.mjr.lt

Festivāla sejas – Alfrēds un Vladas:

Biļetes pieejamas arī Rīgā – mūzikas veikalā „Randoms”, uz festivālu tiek rīkots arī speciālais transports – vairāk informācijas: p3licanmosh@gmail.com