2014/07/07

Festivāls „Devilstone“ piedāvā koncertprogrammu - PAZIŅOJUMS PLAŠSAZIŅAI


Atlicis mazāk par mēnesi, kad pašā vasaras festivālu sezonas karstumā norisināsies festivāls „Devilstone”! Tiek piedāvāta daļa programmas – koncertu saraksts. Roka un ekstremālās mūzikas festivāls, kas ilgs četras dienas, sāksies 17. jūlijā, ceturtdienā un uzreiz startēs ar dažiem no saviem dūžiem. „Devilstone” norises vieta jau sesto gadu tradicionāli būs tā pati – Lietuva, pilsēta Anikšķi.
Uz trīs festivāla skatuvēm kopumā tiks sarīkoti 8 koncerti, kuros piedalīsies 35 grupas. Lielākā daļa izpildītāju būs no ārvalstīm, tostarp – 4 kolektīvi no Latvijas. Divas galvenās festivāla skatuves – Austrumu un Rietumu – piedāvās izvēlēties mūzikas virzienu, kas tīkamāks. Uz vienas no skatuvēm skanēs ekstremālāka mūzika, no nemirstoši senās „metāla” skolas līdz perspektīvākajam mūsdienu metālam. Savukārt uz otras skatuves vairāk skanēs roka mūzika, kā arī klasiskās un modernās variācijas par to, tāpat būs baudāmi rāmjos neietilpināmi roka eksperimenti, kurus ilustrēs efektīvas vizualizācijas. „Starp citu, skaņas un gaismas efektu ziņā „Devilstone” nenolaidīsies zemāk par šādas mūzikas kvalitatīvākajiem festivāliem Eiropā”, - apgalvo organizatori. Trešā – Gamma – skatuve piedāvās no visa pa drusciņai: metālu, roku un rokenrolu, radošās darbnīcas, lekcijas un izaicinājumus.

ARCH ENEMY
Neņemot vērā festivālu praksi – galvenās festivāla zvaigznes atstāt uz beigām, „Devilstone” aicina ķert maksimālus iespaidus jau pirmajā dienā – ceturtdien. Festivāls startēs ar melodisko death metāla super-grupu – zviedriem „Arch Enemy”. Savā laikā viņi vieni no pirmajiem uzticēja spēcīga vokāla partijas meitenei, šodien viņi ir šāda žanra līderi pasaulē. „Neapšaubāmi, tā būs augstākās klases uzstāšanās, kas būs viena no iespaidīgākajām „Devilstone“ festivālā. „Arch Enemy“, kam piešķirts super-grupas statuss, demonstrē apdullinoši profesionālu mūziķu talantu, virtuozi spēcīgas mūzikas tehniku, melodiskumu, kas paverdzina, kā arī apbur ar sievietes vokālistes harizmu...“, apgalvo festivāla pārstāvji un garantē, ka tikpat ievērības cienīga būs grupa, kas tajā pašā dienā uzstāsies uz otras skatuves. Tie būs norvēģi „Shining” – absolūti unikāli, lavierējoši starp džeza un roka galējībām, kurus novērtē gan izsmalcinātas gaumes roka mūzikas fani, gan džeza eksperti.

HAVOK
Ar tādu sparu sācies, festivāls neļaus ievilkt elpu visu nedēļas nogali – uz galvenajām skatuvēm katru vakaru uzstāsies „headliner“ vārda cienīgi izpildītāji. Piektdien Rietumu skatuvi satricinās amerikāņu black metāla pārstāvji „Inquisition“, kā arī thrash metālam uzticamie „Havok“, savukārt uz Austrumu skatuves valdīs zviedru post-rokeri „PG.Lost“ un uz Woodstock laikiem aizvedīs holandieši „Birth Of Joy“. Sestdien spēcīgus fināla akordus nospēlēs Polijas death metāla karognesēji „Vader“, kā arī britu roka dumpinieki „Turbowolf“. „No otras puses, headliner‘is headliner‘im nav rādītājs un savus favorītus katrs sev izvēlas pats“ – komentē festivāla koncertprogrammas sastādītāji.

„Devilstone“ nāk klajā ar koncertu sarakstu. Tā ir tikai daļa no visas programmas – bez koncertiem festivāls publikai piedāvās daudzas citas norises, mākslinieciskās un muzikālās darbnīcas, konkursus un izklaides, par kurām izsmeļošāk tiks paziņots vēlāk.

Koncertprogramma pa dienām:

Ceturtdiena, 17. jūlijs

Arch Enemy (Zviedrija)
Shining (Norvēģija)
Blues Pills (Zviedrija)
Minor Modesty (Lietuva)
Extravaganza (Lietuva)
Lucifer (Lietuva)

Piektdiena, 18. jūlijs

Havok (ASV)
Inquisition (ASV)
Birth Of Joy (Nīderlande)
In Solitude (Zviedrija)
Obscure Sphinx (Polija)
Church Of Misery (Japāna)
Pg.Lost (Zviedrija)
Talbot (Igaunija)
Pergalė (Lietuva)
Juodvarnis (Lietuva)
Metal Messiah (Lietuva)
North Bend (Latvija)
Omerta (Latvija)
Feedbak (Lietuva)
Jimmy Glitschy (Vācija)

Sestdiena, 19. jūlijs

Vader (Polija)
Turbowolf (Lielbritānija)
Get Your Gun (Dānija)
Evil Invaders (Beļģija)
Suma (Zviedrija)
Mord‘A‘Stigmata (Polija)
Coogans Bluff (Vācija)
Tesa (Latvija)
Villainy (Nīderlande)
Nevesis (Igaunija)
Devlsy (Lietuva)
Monkey Tank (Lietuva)
Preternatural (Latvija)
Show Me A Dinosaur (Krievija)

Alternatīvās mūzikas festivāls „Devilstone“ jau sesto reizi norisināsies Lietuvā, pilsētā Anikšķi, no 17. līdz 20. jūlijam. Biļetes četru dienu festivālam šogad maksā 32 EUR, tās varat iegādāties festivāla mājas lapā un „Biļešu Serviss“ kasēs, kā arī internetā.

http://lv.devilstone.net/


Video: