2014/11/29

BLASTFEST 2015 – ellīga metālistu paradīze 2015

18. – 21. februārī, Bergenā, Norvēģijā


Pāvests noteikti ir priecīgs, ka šogad pasākums notiek atkal, dubultā priekā par to, ka šīgada grupu sastāvs ir dubultojies, pie tam – ļoti zvaigžņots sastāvs.


Trešdiena, 18. februāris – Fjordu kruīzs un Garāža
5 stundu brauciens ar kruīza kuģi, pa maršrutu, kurā vikingi devās kaujā, karaļi atklāja jaunas zemes un turpat vien Norvēģijai arī sākās Otrais Pasaules karš.
Iespaidīgākais, kāpēc turpu visi raujas, ir dabas skati – slavenie norvēģu fjordi.
Protams, ar dabas skatiem un leģendām vien ir par maz, tāpēc uz kuģīša būs pieejami arī ēdieni un dzērieni, kā arī dj un četras grupas dzīvajā:
Grimfist (God Seed ģitārista grupa), The 3rd Attempt – Carpathian Forest dalībnieku Tchort un Bloodpervertor jaunā grupa, Aspherium un psihodēliskais doom metāls – Purple Hill Witch.
Brauciens sākas 13.30 pa dienu, vajadzīga atsevišķa biļete.

Vakarpusē „Garage” – trešdienas ballītes turpinājums:
Bömbers – the ultimate Motörhead tribute – lieliska kovergrupa, kurā spēlē - Abbath (Immortal), Tore (Old Funeral) un Pez (Punishment Park) .
Gehenna – leģendāra black metal grupa no Norvēģijas, pastāv no 1993. gada.
Naer Mataron – grieķu black / death metal.
Kall – no zviedru kulta grupas Lifelover pelniem radusies cita kulta grupa.
Fallochpost rock / folk grupa no Skotijas.
The Sickening – norvēģu brutal death metal

Ceturtdiena, 19. februāris – USF & GARAGE
Watain (se) , Primordial (ie) , Dark Tranquillity (se) , Craft (se), Samael (ch) , Rotting Christ (gr), Moonsorrow (fin) , Melechesh (il), Saturnus (dk), Den Saakaldte (no), Orange Goblin (uk), Hecate Enthroned (uk), Dead To this World (no), Djevelkult (no), Tortorum (no).

Piektdiena, 20. februāris – USF & GARAGE
At the Gates (se), Borknagar (no), Dark Funeral (se), Paradise Lost (uk), Cryptopsy (ca), Satan (uk), Schirenc Plays Pungent Stench (at), Deströyer 666 (au), Endstille (de), Baptism (fin), Morgoth (de), Bölzer (ch), Byfrost (no), Alfahanne (se), Sarkom (no).

Sestdiena, 21. februāris – USF & GARAGE
Styricon (no), Finntroll (fin), Destruction (de), Decapited (pl), Asphyx (nl), Tsjuder (no), Impaled Nazarene (fin) , Sarke (no), Vallenfyre (uk), Demlich (fin), Blood Red Throne (no), Winterflylleth (uk), Esoteric (uk), Crib45 (fin), Wyruz (no).

Bergena – ļoti maza, bet skaista un mierīga pilsēta, no viena gala līdz otram var aiziet pusstundā, nesteidzoties. Visapkārt vismaz 7 kalni, kuros var uzkāpt vai vismaz divos arī uzbraukt ar vagoniņu.

„USF” – ļoti veca sardīņu rūpnīca, kas pārvērsta par koncertu norises vietu, gandrīz pie paša ūdens, pilsētas nomalē, no centra 15min kājām.
Vismaz divos stāvos, ir garderobe, divi bāri, kafejnīca, smēķēt gan jāiet ārā. Te notiek arī džeza koncerti, tāpēc skaņa ir ļoti laba.

„Garage” – iestāde, kas durvis vēra 1991. gadā, pa šiem gadiem uz savas, salīdzinoši mazās skatuves ir pulcējusi visu veidu un žanru grupas, lielas un mazas. Ļoti leģendāra un patīkama vieta, ietilpība – ja 350 cilvēki ir lejas stāvā, tad vismaz 50 ir stāvu augstāk bārā, vēl 50 uz ielas smēķē. 

„Apollon” – sākās 1976. gadā, kā mūzikas ierakstu veikals, mūsdienās, tas ir bārs ar mūzikas ierakstiem fonā. Šeit noritēs tikšanās ar mūziķiem, diskusijas vai ar lielu troksni nesaistītas lietas. Atrodas 10 metrus no „Garage” .

Protams, muzikālajām aktivitātēm pa vidu būs arī citas izpriecas – tetovēšanās sacensības, diskusijas un smagas paģiras..

Ieejas biļetes – ellīgi dārgi, jā, šobrīd, ap 200 eiro, kas liekas dārgi arī pašiem norvēģiem, bet par augstāk minēto grupu sarakstu, domājams, ir to vērts. Smagi, protams, bet var mēģināt nedzert vienu mēnesi vai pārdot nieres. Bezmaksas pasākumus Rīgā tāpat kāds apmaksā, arī no nodokļiem. Biļetes vēlams iegādāt laicīgi, jo pēdējā brīdī to vairs nebūs, USF ietilpība 1800 cilvēku, domājams, janvārī festivāls jau būs izpārdots.

Nokļūt – visērtāk būs lidot ar lidmašīnu, ar nosacījumu, ja laicīgi nopērk biļetes, tad Wizzair piedāvā labas cenas – 30 līdz 60 euro turp+atpakaļ.
Var, protams, mēģināt ar laivu vai vilcienu, tad gan jāierēķina ilgāks laiks ceļā.

Nakšņot – telti uzbliezt var mēģināt kādā parkā vai kalnā, jārēķinās, ka februāris Bergenā nav ļoti silts un saulains, tāpēc, ieteicams būtu laicīgi sameklēt viesnīcu.
Protams, ja labi un laicīgi parokas, visticamāk, ka var atrast nedārgu viesnīcu vai vismaz vienu mazu hosteli, tāds ir netālu no USF.

Dzeršana – pats galvenais koncertu un festivālu atribūts? Dārgi, sasodīti dārgi.
Opcijas – nedzert – nopirkt kādu plati vai kreklu, apmeklēt muzeju, dzert – maz, paķert savu dzeramo lidostas tax free un dzert pēc koncerta, ja ir spēks.

Ēst – sasodīti dārgi, bet tajā pašā laikā, uz mazajām ielām ir visādas mazās ēstuves ar kebabiem (prasīt Frailty Mārtiņam vai Andrim, kurš bija lētākais un labākais) , picas vai burgeri vai paķert līdzi savu ēdamo vai iepirkt vietējā Rema 1000 veikalā.

Rūpīgi jāizvēlas grupas, ko gribas noteikti redzēt, jo blīvais un intensīvais salikums neļaus noskatīties visas no sākuma līdz beigām.