2016/02/29

Rīgas Centrālajā bibliotēkā uzstāsies grupa „Ēnu kaleidoskops”


Sestdien, 5. martā, plkst. 15.00 Rīgas Centrālās bibliotēkas 2. stāvā (Brīvības ielā 49/53) notiks akustiskais koncerts „Grāmatzīmes”, kurā uzstāsies neofolk / darkfolk grupa „Ēnu kaleidoskops”.


"Ēnu kaleidoskops" ir neofolk / darkfolk grupa, kas izveidota 2005.gadā. Nu jau 11. gadu "Ēnu kaleidoskops", šķiet, aizvien ir vienīgā šādā stilā spēlējošā apvienība Latvijā. Pamatā, tā ir akustiska mūzika, kur galvenā loma ir akustiskajai ģitārai, vijolei un rečitatīvam dziedājumam. Dziesmu tematika sakņojas latviešu un pasaules folklorā. Te no "kā būtu, ja būtu..." rodas jauni stāsti, teikas un pasakas par Egli, Zalkšu karalieni, par Kaķiem, Laumām un Vilkaču meitenēm.

Grupas sastāvs un dalībnieku skaits laika gaitā krietni mainījies, un turpina mainīties, gluži kā dziesmā "Ēnu kaleidoskops": "Ēnu kaleidoskopā turpina mainīties ēnas. Satumstot, pārklājoties, veidojot jaunas dzīvības."

"Ēnu kaleidoskops" izdevis divus albumus ("Ēnu kaleidoskops" un "U-HU!"), pašlaik tiek strādāts pie trešā albuma, kas klajā varētu nākt 2016.gada vasaras beigās.

Pasākuma lapa Facebook:


Ēnu kaleidoskops: