2016/03/28

Helsinku metāla vakari Jelgavā, Cēsīs un Rīgā


Ar pieticību nesirgstot, šī trīsvienība Khroma, Crib45 un Kilt. – tiek pieteikta kā labāko smago somu grupu izlase.


Grupa Khroma (electro / alternative metal) Latvijas ārēs viesojusies daudzkārt un šo sekmīgo vizīšu rezultātā somi te raduši pulka daudz cienītājus. Šīs vizītes vadmotīvs ir jaunā albuma “Stasis” prezentācija, kuras ietvaros viņi dodas pamatīgā tūrē pa Eiropu, šoreiz mūsu valstī piestājot trīs pilsētās: otrdien, 29. martā, Jelgavā, alternatīvajā bārā “Melno Cepurīšu Balerija” (šajā koncertā spēlēs tikai Khroma) un jau pilns somu smagais trio komplekts spēlēs piektdien, 1. aprīlī Cēsīs, “Fonoklubā” un sestdien, 2. aprīlī Rīgā, klubā ’’Depo”.


1. aprīlis ir arīdzan albuma “Stasis” iznākšanas diena.

Grupa Crib45 spēlē post metālu, savā mūzikā vairāk pievēršoties tā doomīgākajai daļai.   
Pirmo reizi somi Rīgā viesojās pagājušogad un, lūk, ko nesenajā intervijā kultūras platformai “Durvis” par šo vizīti pastāstīja grupas ģitārists un vokālists Teemu Mäntynen: “Gluži kā daudziem somiem, diemžēl arī man zināšanas par Latviju bija niecīgas. Pagājušajā gadā mēs devāmies savā pirmajā tūrē ārpus Somijas un es uzreiz iemīlējos jūsu zemē! Zinu, ikviens mēdz teikt, ka tā valsts ar kuras iedzīvotāju nu viņš kurā brīdī sarunājas, ir viena no runātāja iecienītākajām vietām, bet, patiesi, latviešu sirsnība ir satriecoša, un publika ir silta un atsaucīga. Šo tūres daļu noteikti gribējām noslēgt Latvijā, lai tās izskaņā varētu uzrīkot kārtīgu ballīti kopā ar lieliskajiem Latvijas ļaudīm”. 

Trešā somu grupa Kilt. (alternative metal), Latvijas klausītājiem ir mazāk zināma, bet par viņu labus vārdus aizlikuši abi iepriekš minētie mūziķu kolektīvi, tāpēc noteikti vērts uz koncertu ierasties savlaicīgi, lai pagodinātu ar savu klātesamību arī viņus.
Kamdēļ divām jau zināmām vērtībām nepieplusot vēl vienu?

Pasākuma lapa FB. Atzīmējoties nācējos savlaicīgi, kā jau allaž, biļetes maksa sarūk. 

Grupu vietnes internetā:
Khroma:
Crib45:
Kilt. :


Koncertu iesaka kultūras platforma “Durvis”.