2016/08/08

Rokfilmu Festivāls Cēsīs 26. – 28.08.Nesavaldīti ģitāru rifi un brīvības gars gan uz skatuves, gan ekrāna pašā Cēsu centrā!

Rokfilmu festivāls, kas šogad noritēs 26. – 28. augustā, ir klāt ar unikālu alternatīvo mūziku un kino apvienojošu programmu 3 dienu garumā, festivāla apmeklētājiem ļaujot nedēļas nogali pavadīt īstā „filmu Vudstokā”. No klasiskā roka saknēm līdz mežonīgam punk un ainaviskam folk metal, Rokfilmu festivāls piedāvās visiem, kam sirdī brīvība, aizraujošas filmas par un ap rokmūziku, kā arī filmu saturam īpaši piemeklētu pašmāju grupu koncertus.

Mūzikas žurnālists Uldis Rudaks saka: „Rokfilmu festivāls tev ir burtiski paradīze, ja mīli rokmūziku un kaut kādu iemeslu dēļ arī kino. Brīnos, kā nevienam nebija ienācis prātā kaut ko tādu noorganizēt jau senāk. Un Cēsis – jā – tā ir ideāla vieta, kur tam notikt arī turpmāk.

Latvijā pirmoreiz:

“Heart of a Wolf – director’s cut” starptautiskā prezentācija
(2015, režisore Liina Paakspu, EE) 
Filmā aprakstīta igauņu grupas Metsatoll rašanās, attīstība un sadarbība ar jau popularitāti guvušo somu grupu Finntroll. 

„Before the Spring, After the Fall” Eiropas pirmizrāde 
(2013, režisors Jed Rothstein, ASV / Ēģipte)
Filma stāsta par alternatīvās mūzikas pagrīdi Ēģiptē, kas iesildīja revolūciju valstī un Arābu Pavasari.
 
„Kill All Redneck Pricks: KARP LIVES! 1990 – 1998” Latvijas pirmizrāde 
(2010, režisors William E. Badgley, ASV)
Stāsts par jauniešiem no Vašingtonas štata, kuri no vidusskolnieku garāžas grupas kļūst par ietekmīgu post-punk grupu, kas apceļojusi visu pasauli. 

„A Trip, not a Tour – Swiss Hardcore in Morocco” Eiropas pirmizrāde
(2014, režisors Johannes Hartmann, Šveice) 
Filma stāsta par metālmūzikas attiecībām ar Islāmu, par brīvā gara apspiešanu un par nemitīgu cīņu, lai gūtu tiesības izpausties. 

„Inokentijs Mārpls latviešu kino” – ar Ulda Rudaka stāstījumu
Divas īsfilmas par grupas Inokentijs Mārpls atstātās pēdas jaunāko laiku latviešu kino (Elzas Feldmanes „Bočka” un Ivetas Budrēvičas „Ērkšķiem pilna istabiņa” kopā ar mūzikas apskatnieka Ulda Rudaka stāstījumu.

Piemiņa Aizgājējiem

Tā kā šis gads apbēdinājis ar vairāku leģendāru rokmūzikas aizsācēju aiziešanu, festivālā paredzēta īpaša programma rokmūzikas grandu piemiņai. Uz āra kino skatuves Rožu laukumā būs redzamas filmas ar Prince (filma „Purple Rain”, https://www.youtube.com/watch?v=fzp2HP4gaJ0) un David Bowie (filma „The Hunger”, https://www.youtube.com/watch?v=7a6YFwC2zKA), kā arī Mārtiņš Šmits lasīs lekciju par pasaku filmu "Labirints" (https://www.youtube.com/watch?v=WT_xpFZe20A), kurā spēlē Deivids Bovijs. Gods aizgājējiem tiks atdots arī īpašā svētdienas pusdienlaika pasākumā – DJ Rudaks un DJ Šmits vinyl RIPu ballītē ar VJ INA VARE noformējumu.

Brīvais mikrofons – vieta muzikāliem eksperimentiem

Brīvais mikrofons uz āra skatuves Rožu laukumā plānots visu 27. augustu. Aicināts piedalīties jebkurš, kam sirdī mājo roks un muzikāls eksperiments – interesenti var sūtīt pieteikumu uz e-pastu info@rockfilmfestival.lv, norādot apvienības sastāvu, iecerētā priekšnesuma un iecerētā eksperimenta aprakstu, atbildīgās personas kontaktinformāciju. 
Īsts Festivāls – Cēsu Centrā

Visa festivāla laikā apmeklētāji tiks aicināti pievērsties plašam aktivitāšu lokam, sākot ar rokfilmu žanra klasikas vērošanu, beidzot ar pamatīgu ugāru Latvijas alternatīvās mūzikas grandu pavadībā plaša programmā visām gaumēm 3 dienu garumā, kas noslēdzas ar āra kinoseansiem Rožu laukumā un afterparty līdz rītam.

Papildus seansiem un koncertiem, festivālā būs:
Pazīstamu roka mūziķu jam sesijas ar Latvijas Nacionālā Simfoniskā Orķestra dalībniekiem.
Neaizmirstamas divas naktis telšu pilsētiņā pašā Cēsu centrā – vecajā futbola stadionā un kopējas vēlās brokastis (brančs) visiem pasākuma apmeklētājiem Malā.
Latvijas mūzikas video zelta fonds, kā arī seminārs un darbnīca par mūzikas klipu radīšanu un grupu vizuālās identitātes pilnveidi disku vāciņos, logo un plakātos.
 
Festivālu atbalsta: Cēsu pilsētas dome, ASV vēstniecība Latvijā, BURSH alus darītava, Radio Naba, LNSO, mākslas telpa Mala.

Festivāla biļetes ticketshop.lv


Padziļināta informācija: www.rockfilmfestival.lv