2016/07/27

Rīgā avangarda metālisti “Lychgate”


Sestdien, 13. augustā, klubā “Melnā Piektdiena”, pirmo reizi Rīgā, spēlēs avangarda black metal žanra līderi – “Lychgate”.


Grupa “Lychgate” radusies vien 2011. gadā, Anglijā, jaunā grupā apvienojot mūziķus no plašāk zināmām grupām, kā “Esoteric” , “Lunar Aurora” un “Omega Centauri”.

Pamatīgāku rezonansi gūst grupas otrais albums “An Antidote for the Glass Pill” (2015) , kas izdots Somijas / ASV izdevniecības “Blood Music” paspārnē. Izdevniecība ļoti rūpīgi izvēlas māksliniekus, kuru mūziku izdot, bet uz šo brīdi kļuvuši par mazajiem rekordistiem “sold out” jeb “izpārdots” izdoto albumu ziņā, arī “Lychgate” plate to starpā. Leibla grupas ir “Perturbator” , “Ihsahn” , “Emperor” , “Kauan”, “Sigh” u.c.

“Lychgate” panākumu atslēga galvenokārt ir arī skanējums. Tas ir gana blīvs, masīvs un tumšs, variē ar bagātīgu oktāvu kombinācijām, harmonijām, mainot tempus un dinamiku.

Mūzikas apskatnieki uzteic arī grupas ērģēlnieku, kas grupas smagnējai mūzikai piešķir mazliet sirreālu skanējumu.

Avangarda mūzika satiekas ar black metal, ar piebildi, ka muzikāli akadēmiskā ziņā, ne diletantiski – vienīgais, kā dažos vārdos noraksturot “Lychgate” muzikālo daiļradi, tai pat laikā, nereti grupu pielīdzina smagās mūzikas grandiem, kā “Mayhem” , “Abigor” , “Bathory”.

Lieki piebilst, ka grupas ģitārists Gregs Čandlers, ir arī “Priory Recordings” ierakstu studijas īpašnieks, kas ieraksta, producē, māsterē dažādu grupu ierakstus. Pirms koncerta – interesentiem ir iespēja pievienoties sarunai-diskusijai par smagās metālmūzikas ierakstīšanas niansēm, piesakot savu dalību uz epastu: p3licanmosh@gmail.com


Koncertu Rīgā ievadīs pašmāju tumšā roka grupa “Nekad” un “Victim Path” no Baltkrievijas.

Koncerta sākums plkst. 20:00, kluba durvis vaļā no plkst. 19:00.

Biļetes iepriekšpārdošanā ticketshop.lv vietnē, to cena sākot no 10 EUR.