2016/10/25

Latvijā viesosies lietuviešu dark ambient Vėlių Namai


Rudens nenovēršami ir pienācis un līdz ar to tradicionālais periods baltu folklorā Veļu laiks. Lai noskaņotos satikt aizgājušos tuvinieku garus, lietuviešu Vėlių Namai izdevis otro albumu “Laumių Šokis” un pirmo reizi viesosies Latvijā. 25. novembrī gaidāms koncerts Daugavpilī un 26. novembrī Rīgā.


25. novembrī, piektdienā, Vėlių Namai uzstāsies Daugavpilī, klubā „Artilērijas Pagrabi”.

26. novembrī, sestdienā, Rīgā „Nabaklab” Vėlių Namai būs baudāms vienā koncertā ar izpildītājiem Klusie Viesi, Vārna un Oskars Jansons.

Vėlių Namai ir lietuvieša Jūliusa Mites dark ambient projekts, kas dibināts Prāgā 2006. gadā. Tas radās no ilgām pēc Lietuvas un savdabīgā baltu pasaules skatījuma. Stāstot par mūzikas tapšanu, Jūlius dalās ar savdabīgiem piedzīvojumiem. Piemēram, pirmā albuma “Pasiklydę” (2009) mūzika tapusi dažādās Prāgas vietās. Vienā no ieraksta norises vietām valdījusi tumša noskaņa un ierakstītas skaņas, kas fiziski netika iespēlētas. Īpatnējās skaņas ierakstam piešķīra savdabīgu, bagātīgu skanējumu it kā tajā būtu piedalījies kāds, kas fiziski tur nemaz neatradās. Līdzīgi starpgadījumi Vėlių Namai ir sekojuši arī turpmāk mūzikas radīšanas, ieraksta un pat uzstāšanās laikā. “Laumių Šokis” ir dark ambient ar unikālu baltisku noskaņu. Albums izdots ar latviešu „P3LICAN” palīdzību, to māsterējis Olivers Tarvids, kas strādājis arī ar grupām Tesa, Soundarcade un Ēnu kaleidoskops. Noformējums tapis sadarbībā ar krievu fotogrāfi Natāliju Drepinu.
Vėlių Namai “Kažkur Miške”: https://youtu.be/nb5a4am6RF8  

Klusie Viesi ir tumšās noskaņu mūzikas projekts no Rīgas, kurā apvienojušies dalībnieki no grupām V.S.K.B., Bēdu vēstnesis un 1/2H 1/2W. Plūstošu un mēreni melodisku skanējumu ierasti papildina daudzslāņaini trokšņi, apstrādāti lauka ieraksti, nereti arī balss. Atsevišķos gadījumos uzstāšanās krustojušās ar dzejas lasījumiem. 2014. gadā pašmāju izdevniecības „STURM” paspārnē tika publiskots līdz šim vienīgais Kluso viesu albums – split-CD ar Autogen „Post-Apo”.
Klusie Viesi „Laika Cilpa”: https://youtu.be/DGdaDYhyDKE

Vārna ir grupas Ēnu kaleidoskops centrālās personas Mārtiņa Linka dark ambient folk soloprojekts, kas faktiski eksistē pat ilgāk par pašu Ēnu kaleidoskopu. Sācies kā spēle ar kautrīgiem eksperimentiem ar elektroniku tas pāraudzis atmosfēriskā dark ambien folk soloprojektā.

Savukārt, multiinsturmentālists Oskars Jansons ir pamanījies izdot jau divus augsti novērtētus soloalbumus un spēlē country / swamp grupā Cockroach Prophets. Pagaidām dzīvās uzstāšanās ir bijušas retas un lielākoties šaurākai publikai.
Oskars Jansons “Durkheim”: https://youtu.be/Tq1ZG4qe__0

Biļetes 26. novembra koncertam iepriekšpārdošanā: https://www.ticketshop.lv/site/events/view/1947 ,
pie ieejas un koncertam tuvojoties dārgāk. Vietu skaits ierobežots!

Biļetes 25. novembra koncertam būs nopērkamas uz vietas.