2017/10/25

Baltkrievu alternatīvā roka spīdekļi „Nebulae Come Sweet” koncertēs Latvijā


Ar diviem koncertiem Latvijā viesosies Baltkrievijā atzīta alternatīvā roka eksportprece – grupa „Nebulae Come Sweet”.


Grupa „Nebulae Come Sweet” ir četru mūziķu projekts, kas startēja Minskā, 2014. gadā.  Grupa ātri vien iekaroja klausītāju simpātijas, galvenokārt, koncertēšanas specifikas dēļ – stilizētas gaismas, video projekcijas, kā arī prātā paliekošie grupas mūziķu vizuālie noformējumi.

Muzikāli grupas plūstošo mūziku visbiežāk raksturo, kā monolītu ģitārrifu un aizkustinošu tekstu muzikālu gleznojumu. Mūzikas apskatnieki gan biežāk lieto žanru apzīmējumus – post roks, post metāls, ambient un alternatīvais roks vai pat sapņains, griezīgs alternatīvais roks.

Latvijas klausītājam vistiešākās asociācijas šo mūziķu daiļradei varētu raksturot, minot grupu - „Soundarcade” , „Tesa” un „Das Sonntags Legion” nosaukumus.

Debijas albums “It Is Not The Night That Covers You” izdots pašās 2016. gada beigās jeb kā paši mūziķi pieteikuši to – kā konceptuālu  47 minūšu ceļojumu cauri naktij.

Neparastu šo debijas albumu padara iespaidīgais instrumentu papildinājums viesmūziķu lomā – bez ierastajām ģitārām, basu, bungām, dzirdams arī - koris, saksofons, vijoles.

2017. gada sākumā grupai pievienojas ceturtā dalībniece – čelliste Anastasija, bagātinot un pat dažādojot grupas skanējumu.

Iespaidīgais debijas albums ieguvis Baltkrievu mūzikas ekspertu balvu, kā labākais debijas albums 2016. gadā, kā arī pavēris grupai durvis uz Eiropas mūzikas tirgu.

Divas albuma dziesmas iekļautas Anglijas un Ukrainas mūzikas izlasēs – „Terrorizer”  #275 un „Electric Funeral Café” vol.3 .

Grupa Latvijā spēlēs pirmo reizi.

Trešdien, 25. oktobrī, Jelgavā, klubā „Melno Cepurīšu Balerija” , 21.00, ieeja bezmaksas

Ceturtdien, 26. oktobrī, Rīgā, klubā „Melnā Piektdiena” , 20.00, biļetes 6-8 eur, iepriekšpārdošanā vietnē ticketshop.lv: https://www.ticketshop.lv/site/events/view/2311 .