2017/12/26

Postroka un instrumentālā roka mūzikas vakars Jelgavā


Piektdien, 12. Janvārī, Jelgavā, „Melno Cepurīšu Balerijā” (Raiņa ielā 28), notiks postroka un instrumentālā roka mūzikas vakars, kurā spēlēs grupa „Tempus” no Saldus un rīdzinieki „A Farewell To Words”.


Instrumentālā roka duets no Saldus ‘’Tempus’’ dibināts 2013. gada sākumā. Grupas skanējumā ir samiksēti tādi mūzikas žanri, kā post-rock, post-metal, math-rock, doom. Grupai pašai tīk savu stilu saukt par instrumentālu rokmūziku domājošiem cilvēkiem.

Grupa, tās 5 gadu pastāvēšanas laikā ir koncertējusi visos atzītākajos Austrumeiropas klubos. 2017. gada Sanktpēterburgas festivāla ‘’Post Summit’’ kā galvenie mākslinieki. „Tempus” ir saņēmusi teicamas atsauksmes no ārzemju klausītājiem un medijiem, dēvējot to par vienu no Baltijas flagmaņiem post žanrā.


Grupas diskogrāfijā ir divi studijas albumi: „The Future Is Not For Us To See” (2015) un „Hymn For The Courageous” (2017). 2018. gadā ir paredzēts izdot trešo ierakstu.


“A Farewell To Words” ir četru draugu instrumentālā roka apvienība no Rīgas. Savā skanējumā grupa ietver gan post-rokam raksturīgus, gan arī dažādus punk, hardcore un emo žanru elementus. Pirmsākumi šim projektam meklējami 2014. gada rudenī, kad divi grupas dalībnieki (Artjoms – bungas un Oskars – ģitāra), epizodiski kopā mēģināja, spēlējot savu dziesmu idejas, citu grupu ‘’koverus’’ vai vienkārši improvizēja. 2016. gada sākumā tika nolemts šo projektu virzīt nopietnāk. Tika pieaicināts Mareks (basģitāra) un attīstītas esošās idejas, kā arī veidotas jaunas, tika ieguldīti līdzekļi labākas aparatūras un instrumentu iegādei un virzība uz pirmā nopietnā ieraksta veikšanu. 2017. gada vasarā grupai pievienojas Miķelis (ģitāra).


2017. gada septembrī tiek izdots grupas pirmais EP ar nosaukumu “Going Over the Top”. Par EP nosaukumu izvēlēta frāze, kas tika lietota pirmā pasaules kara laikā un nozīmēja kareivju došanos kaujas laukā pretī nezināmajam. Ieraksts tapis Valmierā, ierakstu studijā “Hodila Records”, to ierakstījis un māsterojis Ģirts Laumanis.