2015/08/28

Elektroniskās mūzikas un formastērpu fetišistu saiets «Nakts Maiņa V» notiks 29.augustā «Melnajā Piektdienā»


Kā ikkatru gadu, arī šogad naktī no augusta pēdējās sestdienas uz svētdienu jau piekto reizi notiks industriālās mūzikas un formastērpu fetiša saiets «Nakts Maiņa».


«Nakts Maiņā» skan smagā elektronika: industriālā, trokšņu, EBM un cita mūzika, kuras mērķis ir aiznest klausītāju ritmiskā pulsācijā, kas savienojas ar zemapziņu un ieved mūs transā.

Lielkoncertu aizsāks tādi ritmisko trokšņu mākslinieki kā «Thinner» un «SKD», spēlēs arī ļoti reti dzīvajā skatāmais viena cilvēka EBM / aggrotech projekts «Nav Saules» — ar savu ritmiski hipnotisko skaņas vilni tas spēj uzkurināt uz lēkāšanu pat komā guļošos. Klausīsim arī samērā jaunu projektu «Mind Abyss» un pagrīdes slapstoņu «LS TUR». Par mierīgāku atmosfēru atbildēs «Hezzel».

«Nakts Maiņas» viena no naglām šogad būs Vācijas «Winterkälte» — rūpniecisko skaņu mūzika, kas dažam labam klausītājam ir likusi savureiz bēgt no koncertu norises vietām. Latvijā «Winterkälte» spēlēs pirmoreiz.

Savukārt, pēc vairāku gadu pārtraukuma pašu mājās spēlēs pagrīdes kulta grupa «Cyberpunk» — šī grupa ir aktīva jau kopš deviņdesmito beigām. Tā nekad nav izlaidusi pilna garuma albumu, toties tā var lepoties ar visu laiku izcilākajiem mūzikas video Latvijā, jo grupas dalībnieki ikdienā strādā par vizuālo efektu meistariem filmām, TV raidījumiem un reklāmām, tāpēc «Cyberpunk» klipos var redzēt krietnu profesionālas kinematogrāfijas pieskārienu. Pēdējos gados «Cyberpunk» spēlējuši Eiropā, Kanādā, Jaunzēlandē utt., kamēr dzimtenē bijuši redzami vien pāris reizes.

«Nakts Maiņas» festivāli vienmēr kalpojuši par izrādīšanās vietu visiem militārisma un formastērpu stila piekritējiem, kā arī kibergotiem un citiem visoriģinālāko subkultūru piekopējiem. Taču apmeklēšanai nebūs šķērslis arī jebkurš cits stils!

Interesanti, ka «Nakts Maiņā» kā dalībnieki izziņoti «Erica Synths» — tie nav vis mūziķi, bet gan jauns latviešu mūzikas iekārtu ražotājs, kas ražo elektroniskajai mūzikai nepieciešamos ekvalaizerus, sekvencerus, miksēšanas pultis un visu citu aparatūru, kas mūziku rada ar elektroniskā signāla manipulācijām (pretstatā instrumentu spēlēšanai un dziedāšanai).

Biļetes piektdienas vakarā «Melnās Piektdienas» (Brīvības ielā 193c) kasē 10 eiro, savukārt ar lidoni — 9 eiro (lidonis saņemams «CityTattoo» salonā Šķūņu ielā 8 Vecrīgā, vai arī mūzikas veikalā «Randoms»), bet līdz 20:00 ieeja 8 eiro.

Video: «Cyberpunk» dziesma «Work for Industrial»Video: «Cyberpunk» dzīvā versija gabalam «What Do You Feel»Video: «Winterkälte» — pilns koncerts Afiša:


Latvijas «šturmistu» jaunie izdevumi: http://www.sturmmandat.com/mandates