2015/08/21

Progresīvā metāla vakars klubā Melnā Piektdiena

Sestdien, 26. septembrī Rīgā, klubā „Melnā Piektdiena” pasākuma „Progressive Metal Session vol.2” ietvaros uzstāsies Igaunijas progressive metal vienība Emphasis. Koncertā klausītāju asinis uzkurinās arī pašmāju 2015. gada Wacken Metal Battle Latvija uzvarētāji Legacy ID, ekscentriskie latgalieši Divine Fistfuck un thrash metal grupa Saintorment.

Kolektīvs Saintorment tika dibināts Daugavpilī 2013. gada pavasarī ar mērķi paspēlēt kopā kādus vecus labus thrash metal hītus. Pirmie koncerti tapa jau 2013. gada rudenī. Īsajā laika posmā Saintorment paspēja dalīt skatuvi ar tādiem Latvijas smagās skatuves pārstāvjiem, kā Rebel Riot, Asthma un daudziem citiem, kā arī piedalījās 2014. gada Wacken Metal Battle koncertā. Grupai tagad top pirmais ieraksts.

 

Legacy ID šobrīd ir viena no Latvijas metāla skatuves uzlecošajām zvaigznēm. Grupa izdevusi vairākus singlus, kā arī, 2014. gada vasarā savu debijas albumu „Genesis”, kas guvis labas atsauksmes gan Latvijā, gan ārpus tās. Legacy ID saņēmuši Latvijas Metal mūzikas Gada balvu kategorijā 2014. Gada debija. Grupa Legacy ID, sadarbojoties ar Nacionālā teātra aktrisi un solisti, 2014. gada oktobra beigās uzstājās festivālā „Bildes”. Šī sadarbība izvērtās ļoti veiksmīga, tāpēc ar lepnumu par padarīto grupa prezentēja Legacy ID un Zanes Dombrovskas kopējā dziesmas "Ja Tu man esi" versijā (no izrādes „Adata”).
2015. gadā izcīnīja absolūto uzvaru „Latvijas W.O.A. Battle” atlasē un pārstāvēja Latviju metālfestivālā „Wacken Open Air” kopā ar tādām grupām kā Judas Priest, Kataklysm, Sepultura, Cannibal Corpse, Cradle of Filth, Dream Theater, Opeth, Samael, Queensryche un pussimta citām. Grupa neturas pie konkrētiem žanra standartiem, tā nebaidās iziet ārpus tradicionālajiem rāmjiem un pārsteigt pat ilgstošus klausītājus ar jaunām, negaidītām niansēm skaņdarbos.Apvienība Divine Fistfuck (industrial / death metal) domāta, kā brutāls un provokatīvs joks par mūsdienīgas sabiedrības vērtībām un to attīstību. Lai parādītu cilvēcības kritumu ar visu to kroplību, izmantojot šokējošo imidžu, grupa pilnvērtīgi realizē priekšnesuma laikā šovu ar BDSM elementiem. Kā grupa pati izsakās: “Mūsu daiļrade ir naidīga karikatūra, greizais spogulis, kurā var redzēt šausmīgas izmiršanas un personības zušanas procesus, kuri notiek uz mūsu grēku un strīdu pilnās planētas”.


Ceturtais dalībnieks būs igauņu progressive metal apvienība ar sieviešu vokālu – Emphasis. Viņu mūzika apvieno sevī klasiskas harmonijas, smagas ģitāru partijas un solistes Annas Ganinas (-x- Tramontana) jaudīgo operas vokālu. Anna pievienojās grupai 2013. gadā. Kopā ar viņi tika izlaisti divi singli: „On the Wings of Freedom” un singls „Hopeless” ietverts vācu leibla „Metal Del Mundo” izlasē „Ladies First”. Savas pastāvēšanas laikā Emphasis ir snieguši vairākus koncertus ne tikai Igaunijā, bet arī Latvijā un Somijā, piedalījās festivālos „Hard Rock Laager” un „Tallinn Music Week”, iesildīja vienu no slavenākajām Krievijas pagan / metal grupām Arkona un aizvadīja kopēju turneju ar somu metal grupu Teardown. Šobrīd grupa gatavo jaunu albumu un jaunu programmu, kuru skatītāji varēs novērtēt 26. septembrī.Klubs vaļā no 19.00. Sākums 19.30. 
Ieejas maksa pasākumā: 4 eiro (ar speciāliem ielūgumiem – bezmaksas).