2016/02/14

RĪGĀ, KLUBĀ "MELNĀ PIEKTDIENA" IZRĀDE “JELGAVA 94” PĒC JĀŅA JOŅEVA ROMĀNA MOTĪVIEM


Par dzimto pilsētu un pusaudžu gadu apjukumu
Izrāde, kuras dramatizējums veidots pēc Jāņa Joņeva augsti novērtētā un apbalvotā romāna “Jelgava 94” motīviem, savu pirmizrādi piedzīvoja pērnā gada decembrī Jelgavā. Tā atklāj dažādu paaudžu vidū populārās grāmatas centrālā varoņa pusaudža gaitas deviņdesmito gadu Jelgavā, kad, citējot romāna autoru, “laiki bija citādāki, mati garāki, mūzika skaļāka un bandīti bīstamāki”. Visiem romāna faniem par prieku 9. aprīlī plkst. 15:00 un 19:00 izrādi būs iespēja redzēt klubā "Melnā piektdiena".
 
Romāna pēdās
Kā atzīst Jelgavas Jaunā teātra komanda, J. Joņeva “Jelgava 94” ir ļoti precīzs un daudzslāņains materiāls gan savas sulīgās valodas, gan laikmeta attēlojuma dēļ. “Romāns dramatizējuma tapšanas gaitā pret materiālu izturējāmies ar ļoti lielu pietāti, lai stāsts nezaudētu savu pirmatnējo, niansēto emocionālās pasaules atklāsmi. Tā kā dramaturģija un romāns pieprasa atšķirīgu tehniku, tad no ķirurga naža nevarēja izvairīties, bet mēs darbu veidojam tā, lai izrāde būtu baudāma un saprotama kā romāna cienītājiem, tā arī tiem, kas ar literāro darbu nav iepazinušies,” stāsta režisors un dramatizējuma autors Rihards Svjatskis.


Metāla elpa
Centrālā varoņa ikdiena saistīta ar mītiem un stereotipiem apaugušo smagā metāla kultūru. Kas tā ir? Dzīves filozofija, autsaideru sabiedrība vai agresīvs skaņu juceklis? Izrāde ir mēģinājums atklāt metāla mūzikas dziļo un daudzšķautņaino dabu. Šo atbildīgo uzdevumu –  radīt atmosfēru un pilnveidot, iespējams pat lauzt skatītāju priekšstatus par metāla būtību – uzņēmusies jaunās raudzes grupa no Jelgavas - “Darrva”. Mūziķi, kas sevi pieteikuši ar jaudīgiem koncertiem, debijas disku "Saule Neuzausīs", kurā atklājas grupas pasaules redzējums gan dziesmu tekstos, gan savdabīgajos skatuves tērpos. Tātad metāla kultūra atklājas gan grupas “Darrva” mūzikā, gan grupas dalībnieku ikdienā.

Deviņdesmitie atgriežas – atplēstās brūces un apraktie sapņi
Jelgava 94” nav tikai dokumentāls stāsts par pilsētas vēsturi un laikmeta attēlojumu  pusaudžu ikdienā. Izrāde vēsta par katram cilvēkam pazīstamo vēlmi būt pieņemtam un atzītam vienaudžu vidū, un uzdod jautājumu, vai vēlme pēc konkrētas sociālās piederības pazūd, izaugot no tīņu vecuma? Iestudējuma centrālais varonis Jānis savos trīsdesmit piecos gados nonāk krustcelēs – starp pagātni un pusaudža sapņu īstenošanu un tagadnes realitātes rutīnu, kas viņam liek uzdot jautājumu, vai sapņi ir piepildījušies vai arī tās ir bijušas tikai puikas iedomas. Šo mīklu viņš centīsies atrisināt izrādes laikā.

Vietu skaits izrādē ierobežots!
Sakarā ar lielo skatītāju izrādīto interesi, ierobežoto vietu skaitu izrādē un lai atvieglotu biļešu iegādi, izrādes organizatori aicina visus interesentus iegādāties savas biļetes jau laicīgi iepriekš pārdošanā “Jelgavas Jaunā teātra” mājas lapā WWW.JAUNAISTEATRIS.LV vai e-biļešu tirdzniecības platformā TICKETSHOP.LV.

Izrādes ieejas maksa – € 5.00
Izrādes norises vieta – klubs "Melnā piektdiena", Brīvības gatve 193c, Rīga