2022/04/11

Pirmo reizi Latvijā koncertēs Montreālas trio – grupa “BIG|BRAVE”
Piektdien, 6. Maijā, 2022, mākslas centrā “Noass” pirmo reizi Latvijā koncertēs Montreālas trio – grupa “BIG|BRAVE”. 


Par grupas sākumu tiek uzskatīts 2012. gads, kad Robina Vattija un Metjū Bols satikās, lai vienkārši paspēlētu, kā eksperimentēšana ar instrumentiem. Rezultāts šai saspēlē radās ambient / minimalistic folk žanros ieturētas dziesmas. Kad abiem pievienojās sens draugs, bundzinieks Lūiss Beauregards, varētu uzskatīt, ka duets bija kļuvis par pilnvērtīgu grupu.

Mazu brīdi saspēlējušies kopā, trio ieraksta un izdod debijas albumu “Feral Verdure” (2014)
Kanādas skatuvē ļoti labi zināmais mūziķis, producents Efrims Manuels Menuks saskata viņos ko īpašu un uzaicina trio iesildīt savas grupas “Thee Silver Mt Zion” koncertu Montreālā, kam seko ilgstošāka sadarbība – kopējā tūre ar grupām “Mt Zion”” un “Godspeed! You Black Emperor” .

Gadu vēlāk, kopā ar Menuku jau studijā grupa ieraksta otro albumu - “Au De La”, ar kuru aizsākas sadarbība ar ietekmīgo mūzikas leiblu “Southern Lord Records”.Šajā leiblā izdoti arī nākamie grupas ieraksti: “Ardor” (2017), “A Gaze Among Them” (2019) un jaunāko “VITAL” (2021). Muzikāli, leibls kas pasaulei atklājis tādas grupas kā “SunnO)))”, “Earth” , “Boriss” arī ar šo grupu nav kļūdījies. Tās skanējums ir tik ļoti atšķirīgs, citāds, bet tajā pašā laikā iederīgs.Mūzikas apskatnieki nereti pietuvina “BIG|BRAVE” skanējumu metālmūzikas žanriem, noise rokam, apokaliptiskam post rokam vai ļoti lakoniski – eksperimentālais roks.

Svarīga piebilde – Montreālas, Kvebekas un Kanādas alternatīvās mūzikas skatuve allaž pasaulei piegādājusi ļoti oriģināli un savdabīgi skanošas mūzikas grupas un māksliniekus.


Kompānijā ar “BIG|BRAVE” garākai Eiropas tūrei pievienosies arī Zviedrijas mūziķe “Fågelle” . “Fågelle” nāk no zviedru eksperimentālās mūzikas pagrīdes, izmantojot pedāļus, sintezatorus un savu balsi, ļoti savdabīgi balansē mūzikas izpausmēs starp skaņu radītu troksni un popmūziku.

Daļēji pateicoties sadarbībai ar producentu Henriku Lippu (Blue For Two, Anna Von Hausswolff, Union Carbide u.c) “Fågelle” skanējums ieguvis plašākus apvāršņus. Ne velti mūziķes skanējumu ļoti iecienījuši Berlīnes un Anglijas mūzikas apskatnieki.

Biļetes iepriekšpārdošanā ticketshop.lv no 12-20eur. Vietu skaits ierobežots!
Koncertu rīko “Vārnu Laiks” sadarbībā ar “SouthernlordrecordingsEurope”