2014/03/02

Pārcelts somu folkmetālistu grupas “Turisas” koncerts Rīgā!

 

14. martā klubā "Melnā Piektdiena" plānotais Somijas simfoniskā folk metāla grupas "Turisas" koncerts tiek pārcelts uz 16. aprīli.
 
Sakarā ar šībrīža sarežģīto situāciju Ukrainā, grupa pārcēlusi daļu martā paredzēto koncertu, kas bija plānoti Ukrainā, Baltkrievijā un Baltijas valstīs uz aprīli.
                     
Rīgā koncerts notiks 16. aprīlī, klubā „Melnā Piektdiena” , iepriekš iegādātās biļetes būs derīgas ieejai pasākumā 16. aprīlī, savukārt tie, kas pārcelto koncertu nevarēs apmeklēt, var nodot biļetes „Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās.

"Turisas" ir grupa no Somijas, kas muzicē simfoniskā / folk metāla manierē.

Grupa radusies 1997. gadā, nosaukums aizgūts no somu mitoloģijas kara dieva vārda - Turisas.
Grupas raženo muzikālo skanējumu galvenokārt veido folk mūzikas un power / symphonic metāla krustojums, reizē gana oriģināls, smagnējs un melodisks, bieži vien, ģitāru solo izspēlē vijolnieks.

Ar debijas ep "The Heart Of Turisas" 2001. gadā, grupa pamazām sāk bruģēt savu ceļu pretī stabiliem panākumiem.
Trīs gadus vēlāk, debijas albumu "Battle Metal" (2004) izdod izdevniecība "Century Media Records" , kas ar panākumiem startē visā pasaulē. 

2007. gadā, pēc diezgan intensīvas koncertēšanas visapkārt plašajai pasaulei, grupa ieraksta jaunu albumu - "The Vrangian Way" un izdod koncertierakstu dvd formātā "A Finnish Summer With Turisas" gadu vēlāk.

2011. gadā seko jauns albums - "Stand Up And Fight", dalība lielākajos roka un metāla festivālos, kā arī, gada nogalē, sākas darbs pie jaunā albuma.

Jaunākais, pēc skaita, ceturtais albums "Turisas" izdots 2013. gada augustā, ar mazām atkāpēm no ierastā "battle metal" vai "viking metal", albumu joprojām slavē mūzikas apskatnieki, tā melodiskuma un enerģiskuma dēļ, uzsverot, ka "Turisas" galvenokārt vislabāk izpaužas dzīvajos koncertos.

Biļetes nopērkamas "Biļešu paradīze" tirdzniecības vietās un internetā - http://www.bilesuparadize.lv/events/event/31967