2015/04/17

Pēc daudzu gadu klusuma darbību atjauno kulta grupa «Neglected Fields»: koncerts šosestdien


Sestdienas vakarā pēc ilgstoša pārtraukuma uz skatuves kāps «Neglected Fields» — pašmāju tehniskā death metāla apvienība, kura pirms desmit gadiem iekaroja Eiropas skatuves, lai… pēkšņi izbeigtu savu darbību. Beidzot viņi ir atpakaļ — brīdī, kad fani vairs necerēja!


Sākuši darbību pirms divdesmit gadiem Rīgā, ar pirmajiem koncertiem un izcili kvalitatīvi nostrādātu demoierakstu «Sansara» (1996), tolaik jaunie censoņi «Neglected Fields» parādīja, ka viņu mūzikai būs iekšā dziļāks saturs nekā smagajā mūzikā pārāk bieži īstenotā alus un pretējā dzimuma apdziedāšana: pretstatā citām Eiropas grupām, viņi liriskās tēmas ņēma no senās indoeiropiešu dzīvesziņas un filosofiskajiem priekšstatiem. Pilnmetrāžas debijas albums «Synthinity» (1998) ir ticis pārizdots reizes piecas, kas apliecina albuma vērtību ne tikai kritikas vērtējumā, bet arī komerciāli.

Sekoja kritikas augstu novērtētais ieraksts «Mephisto Lettonica» (2000) un «Splenetic» (2006), kas tuvināja «Neglected Fields» Eiropas smagās mūzikas zvaigznājam: sekoja koncerti tuvās un tālās ārzemēs, ieskaitot vienu no pasaules vadošajiem smagās mūzikas festivāliem «Brutal Assault». Kompozīciju «Teufelswerk» no pēdējā albuma «Splenetic» kritiķi atzina par visu laiku labāko individuālo dziesmu latviešu smagajā mūzikā.

Pašā augšupejas kulminācijā «Neglected Fields» pārtrauca darbību: grupas dibinātājs Sergejs «Destruction» Kustovs bija aizņemts ar kluba «Melnā Piektdiena» uzturēšanu, bet pārējie dalībnieki paralēli bērnu laišanai pasaulē spēlēja citās grupās, tādās kā «Preternatural», «Biomorph» un — kopā ar pasaulē komerciāli vissekmīgākās blekmetāla grupas «Cradle of Filth» bundzinieku Martusu — projektā «Inner Fear». Tagad šī nepareizība ir labota: «Neglected Fields» atkal kāps uz skatuves, lai šovasar dotos garā festivālu tūrē pa Eiropu, ieskaitot to pašu «Brutal Assault» festivālu un citus. Bet pirmais mūsu kulta grupas koncerts notiks jau šosestdien Rīgā!

Koncerts klubā «Melnā Piektdiena» (Brīvības ielā 193c, Rīgā), sestdien, 18.aprīlī. Pirms «Neglected Fields» spēlēs jaunā latviešu progmetāla grupa «Legacy ID» un igauņu veterāni «Horricane», kuri Latvijā pēdējoreiz spēlējuši pirms 11 gadiem. Biļetes iepriekšpārdošanā no 5 eiro — koncerta dienā kluba kasē, kā vienmēr, nedaudz dārgāk!«Neglected Fields» dziesma «Teufelswerk»: https://www.youtube.com/watch?v=GMsAqQWQjAs


Vēsturisks koncerta video: https://www.youtube.com/watch?v=MWDAcFu8kzc