2015/10/21

Trešdien, 28.oktobrī klubā NABAKLAB notiks folk metāla grupas NINE TREASURES koncerts


Nine Treasures – folkmetāla grupa, kas nāk no Ķīnas ziemeļiem un kuras mūziķi ir etniskie mongoļi. Grupas dalībnieki izauga skarbos, plašos, bet, tajā pašā laikā, gleznainos apstākļos un kopš bērnības uzsūca sevī savu kultūru un vēsturi. Visi dziesmu teksti ir rakstīti mongoļu valodā. Pirmo reizi mūziķi sanāca kopā Pekinā 2010. gada nogalē, un 2012. gada maijā izdeva savu debijas albumu „Arvan Ald Guulin Honshoor” . Pēc uzvaras „Wacken Metal Battle” konkursa nacionālajā atlasē savā valstī, 2013. gada vasarā Nine Treasures piedalījās konkursa starptautiskajā finālā Vācijā „Wacken Open Air” festivālā un ieguva otro vietu no 28 valstīm. Neiegūstot galveno balvu – kontraktu ar ierakstu kompāniju „Nuclear Blast”, grupa nenolaida rokas, jo ieguva milzīgu pieredzi un ticību saviem spēkiem. Atgriežoties mājās grupa izdeva mini albumu un īsā laikā noorganizēja trīs koncertu tūres Ķīnā. Šogad Nine Treasures atgriežas Eiropā ar vairākiem koncertiem tostarp arī Latvijā.

Nine Treasures patīkami atšķiras ar savu autentisko mongoļu folkloru. Savā mūzikā papildus ģitārām un bungām grupa izmanto tradicionālus tautas instrumentus – Morin Khuur (tradicionālais stīgu instruments) un balalaiku. Atsevišķi jāpiemin vokālistu, kas aktīvi izmanto īpašo rīkles dziedāšanas metodi. Ņemot vērā tik plašo mūzikas radīšanai izmantoto rīku skaitu, klausoties tomēr Nine Treasures nerodas sajūta, ka viņu mūzika ir salīmēta no vairākiem gabaliem, tā ir labi uztverama kā viens veselums. Kopumā izklausās ļoti eksotiski un, protams, neatkārtojami. Daudzi mūzikas kritiķi salīdzina grupas skanējumu ar somiem Korpiklaani, bet ar savu nacionālo austrumu šarmu. Nav šaubu, ka nākotnē grupa iegūs popularitāti un novērtējumu pasaules līmenī. Grupas dzīvās uzstāšanās ir ļoti enerģiskas un tās spēlēšanas laikā ir grūti mierīgi nostāvēt uz vietas. Prieks, entuziasms un emocionāla bagātība ir tas, kas raksturo Nine Treasures, un par to visi varēs pārliecināties Rīgas koncertā.

Kā speciālie viesi šajā koncertā uzstāsies divas pašmāju apvienības Green Novice un Varang Nord.

Green Novice ir folkmetāla grupa no Preiļiem, kas pilnā mērā ļauj iepazīt  Austrumlatvijas garšu. Par oficiālo dibināšanas gadu uzskata 2005. gadu, bet kopš 2007. gada grupai ir nemainīgs sastāvs. 2014. gada Latvijas metāla mūzikas balvas "Gada koncertgrupa" ieguvēji. Tajā pašā gadā grupa izdeva debijas albumu "Padebeši" ar dziesmu tekstiem latgaliešu valodā, kas vēsta par aizvēsturi un mītiem. Albums bijis nominēts 2015. gada Latvijas Mūzikas ierakstu balvai "Zelta mikrofons" kategorijās "Labākais roka/metāla albums" un "Gada debija". Pateicoties savai līdzšinējai aktivitātei, līdzīgi kā Latgalē arī Rīgā grupa ir labi pazīstama un vienmēr tiek sagaidīta ar skatītāju ovācijām. Jāpiemin fakts, ka viens no grupas dalībniekiem, Alvis Bernāns, jau labu laiku ir arī pastāvīgs grupas Skyforger dalībnieks.

Varang Nord, kas spēlē viking / folk metālu nāk no Daugavpils. Grupas dalībnieki jau kopš 2004. gadā bijuši iesaistīti vairākos mūzikas projektos. Ar jauno sastāvu 2014. gadā izlaida debijas albumu "Fire of The North" ukraiņu ierakstu kompānijas „Metal Scarp Records” paspārnē. Paši būdami no Latvijas, Varang Nord uzskata, ka mūs ar kaimiņvalstīm vieno Ziemeļu tautu kultūra, kura arī iedvesmo grupas stilu. Grupas dziesmu teksti vēsta gan par ziemeļnieku mitoloģiju, gan par bargiem sirotājiem, gan par gardu alus kausu. Kaut gan katram Varang Nord dalībniekam ir dažāda muzikālā pieredze, šis debijas albums viņus visus vieno zem folkmetāla jumta. Albums un grupas mūzika guva atzinību un tika pozitīvi novērtēta vairāku ārzemju metāla žanra apskatnieku un mediju pārstāvju vidū. Mūzikas stila ziņā Varang Nord iedvesmojas no tādām grupām kā Amon Amarth un Skyforger, kā arī mēģina izkopt paši savu stilu, pievienojot skanējumam akordeonu. Grupas iepriekšējās viesošanās Rīgā liek cerēt, ka arī šoreiz dzīvais izpildījums piesātinās apmeklētājus ar pozitīvām emocijām un ilgi paliks atmiņā.

Koncerta sākums: 19:00
Biļetes:
www.ticketshop.lv pirmās 50 biļetes 4 EUR, pārējās 5 EUR, koncerta dienā klubā 8 EUR.Tiešsaiste uz biļešu tirdzniecīb: https://www.ticketshop.lv/site/events/view/1613

Resursi:

Nine Treasures:

Green Novice:

Varang Nord: