2016/01/19

Martā Rīgā koncertēs lautists Jozefs van Visems

Jozefs van Visems

10. martā klubā Nabaklab (Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī 12) koncertu Rīgā sniegs komponists un lautas spēles meistars Jozefs van Visems (Jozef van Wissem) no Nīderlandes.

Jozefs van Visems ir holandiešu avangarda komponists un baroka lautas meistars, kurš dzīvo Ņujorkā. Viņa kompozīcijas un ēteriskās uzstāšanās ir nepārblīvētas un tiešas, reizē hipnotiskas un melodiskas. Plašāks klausītāju loks pazīst viņu kā kinorežisora Džima Džārmuša (Jim Jarmusch) muzikālo domubiedru (pēdējos gados abu duets ir izdevis vairākus studijas ierakstus) un filmas „Only Lovers Left Alive” Kannās godalgotās mūzikas līdzautoru. Līdz šim savā radošajā gājumā Jozefs van Visems nepagurstoši sniedzis koncertus un uzstājies dažādos festivālos, to skaitā prestižajos „All Tomorrow's Parties” un „Primavera Sound”. Īpaša loma atvēlēta lekcijām par lautas „atbrīvošanas” tēmu.

Marta vidū cienījamās Beļģijas izdevniecības „Consouling Sounds” paspārnē dienasgaismu ieraudzīs Jozefa van Visema jaunais albums „When Shall This Bright Day Begin”. Izdošana likumsakarīgi tiks atzīmēta ar Eiropas koncerttūri un koncerts Rīgā tās pirmā posma ietvaros būs vienīgais Baltijas valstīs.

Video Jozefa van Visema dziesmai „Love Destroys All Evil


Pitchfork intervija ar Džimu Džarmušu un Jozefu van VisemuHowling Owl

Gaidāmo koncertu kā īpašie viesi ievadīs avangrada popmūzikas duets Howling Owl, kuru veido pašmāju dziedātāja Evija Vēbere un serbu bundzinieks Lavs Kovačs (Lav Kovač). Abi mūziķi satikušies, studējot džeza mūziku Nīderlandē, un paguvuši klausītāju vērtējumam nodot mazalbumu „Dance for Common Sense”.

Video Howling Owl dziesmai „Reach OutBiļetes no 18. janvāra nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietā internetā - TicketShop.lv. Tikai pirmās 30 biļetes pieejamas par īpašu cenu - EUR 10. Pārdošanā stingri ierobežots skaits biļešu!

Koncertu rīko neatkarīgā kultūras platforma ULVE Agency.

Facebook pasākums: http://on.fb.me/1Pd9w93