2016/04/20

Konkursa „Wacken Metal Battle 2016” pirmā kārta


22. aprīlī klubā “Melnā Piektdiena” (Brivības iela 193c, Rīga) notiks konkursa „Wacken Metal Battle 2016” pirmās Latvijas atlases kārtas koncerts.


Šajā dienā uz skatuvēs kāps:
„Sound Machinery” - https://www.facebook.com/soundmachinery


Klubs atvērts no 19:00. Koncerta sākums: 20:00

Biļetes iepriekšpārdošanā no 5Eur interneta vietnē www.ticketshop.lv.

Konkursa „Wacken Metal Battle” Latvijas reģionālā atlase šogād svin . gadu jubileju. Konkurss ir guvis starptautisku atzinību un pašlaik tajā piedalās vairāk kā 40 pasaules valstis, to starp arī Latvija. Konkursa starptautiskais fināls notiek Vācijā, pasaules lielākajā un pazīstamākajā smagās mūzikas festivālā „Wacken Open Air”, kas ir viens no vasaras svarīgākiem notikumiem smagās mūzikas dzīvē. Starptautiskajā finālā reģionālo atlašu uzvarētāji, konkurējot ar mūzikas kolektīviem no dalībvalstīm, sacenšas (75000 festivāla apmeklētāju klātbūtnē) par iespēju iegūt labākās konkursa grupas titulu ar materiālām un naudas balvām.

Iepriekšējos gados mūzikas kolektīvi no Latvijas pierādīja, ka var sastādīt nopietnu konkurenci konkursa dalībniekiem no ārzemēm. Latvijas pirmajā konkursa dalības gadā (2011.g.) apvienība „Sacramental” starptautiskās žūrijas balsojumā ieguva trešo godpilno vietu.

Konkurss notiks vairākos posmos. Konkursa norises laikā plānoti divi grupu atlases koncerti un reģionāla fināla koncerts. Katrā no atlases kārtām dalībai finālā tiek atlasītas trīs grupas. Konkursa finālā, kas notiks 2016. gada 10. jūnijā piedalīsies sešas grupas, no kurām tiek noteikta viena grupa dalībai "Wacken Metal Battle 2016" konkursa starptautiskajā finālā Vācijas festivāla "Wacken Open Air" ietvaros.


Katrā atlases kārtā uzvarētāju nosaka žūrijas komisijas un koncerta apmeklētāju balsojums. Apmeklētāji varēs izteikt savu viedokli par grupām, balsojot par tām koncerta norises vietā.