2016/05/25

“A Place To Bury Strangers”: destruktīvs troksnis festivālā “Devilstone”


Alternatīvās mūzikas festivāla “Devilstone” (14.-17. jūlijs, Anīkšči, Lietuva) izpildītāju sarakstā speciālu pozīciju ieņem eksperimentālu un nišu žanru vārdi. Viens no tiem – “A Place To Bury Strangers” – postmoderna roka mūzikas izpausme no Bruklinas. Šķiet, ka, izmantojot vēsturiskus žanrus, atklāt jaunu skanējumu ne visai ir iespējams, taču “A Place To Bury Strangers” stilu sajaukums iegūst pilnīgi jaunu kvalitāti.


Četros grupas albumos regulāri mainās atšķirīgi mūzikas stili: post punk, shoegaze, noiserock. Pirmajā acu uzmetienā gana pozitīvie žanri “A Place To BuryStrangers” radošajā darbībā sajaucas ar tumšās skatuves iztekām. Zem raupjā noise slāņa un stindzinoši augstajām frekvencēm, amerikāņu izpildījumā izplaukst arī labi apslēpta sapņainība.

Savpati ironiska, “A Place To Bury Strangers” bundzinieks taču pēc pasūtījuma ir pagatavojis bungu pedāļus “Tv OnThe Radio“un U2 – grupām, kas tiešām neizceļas ar savām bungu partijām. Bet, šiem amerikāņiem bungu ritmi, kas atgādina konvulsīvu zobu klabināšanu, ir viens no līdzekļiem, kaspalīdz 80. gadu deju placi piepildīt ar veselīgu mūzikas niknumu.

Galvenā emocija, kuru amerikāņi cenšas izraisīt koncertos, ir bailes. Varam droši cerēt, ka “A Place To Bury Strangers” nežēlos arī “Devilstone” auditoriju no 14.-17. jūlijam Anīkščos notiekošajā festivālā.

Alternatīvās mūzikas festivāls “Devilstone”, kas dzīvo jau kopš 2009. gada, katru gadu vasaras vidū aicina tūkstošu auditoriju uz Dainuvas ieleju Anīkščos, upes Šventaji krastā. Festivāls, kas Baltijas valstīs izceļas ar žanru dažādību, saskaņo kvalitatīvu, modernu roku ar ekstremālu, atkasītu metālu. Zvaigžņu starpā, kas jau apstiprinājušas dalību, šogad – “Behemoth”, “Napalm Death”, “Uncle Acid”, “The Soft Moon”, “Perturbator”, “Truckfighters”.Uz trīs festivāla skatuvēm paredzētas 40 grupu dzīvās uzstāšanās, bet nakts DJ performances prognozētas uz ceturtās skatuves. Anīkščos notiekošais festivāls pievilcīgs ne vien ar savu programmas saturu, bet arī ar augsta līmeņa infrastruktūru, drošību, īpaši pozitīvu un aizraujošu atmosfēru. Astotais “Devilstone” norisināsies četras dienas – no 14.-17. jūlijam Lietuvā.

Vairāk informācijas: www.devilstone.net

Festivāla biļetes izplata www.ticketshop.lv. Pašlaik biļetes cena – 35 EUR. Biļetes padārdzināsies.

Video: