2015/09/15

Bezmaksas ģitārspēles meistarklases


6. oktobrī kluba Melnajā Piektdiena notiks leģendāras somu grupas Stratovarius koncerts. Koncerta ietvaros notiks divu dienu meistarklases mūzikas instrumentu veikalā A&Ttrade:19. septembrī no 15.00 līdz 17.00 un 25. septembrī no 17.00 līdz 19.00.

19. septembrī no 15.00 līdz 17.00 mūzikas instrumentu veikalā A&Ttrade (Aleksandra Čaka 118) ģitārspēles meistarklasi vadīs ģitāristi Artis Apinis un Reinis Rijnieks no progressive metal / rock grupas Legacy ID

Legacy ID šobrīd ir vienā no Latvijas metāla skatuves uzliecošam zvaigznēm. Grupa izdevusi vairākus singlus, kā arī, 2014. gada vasarā savu debijas albumu „Genesis”, kas guvis labas atsauksmes gan Latvijā, gan ārpus tās. Legacy ID ir Latvijas Metal mūzikas gada balvas ieguvēji, kategorijā 2014. gada debija. Grupa Legacy ID sadarbojoties ar Nacionālā teātra aktrisi un solisti 2014. gada oktobra beigās uzstājās Mūzikas un Mākslas Festivālā „Bildes”. Šī sadarbība izvērtās ļoti veiksmīga, tāpēc ar lepnumu par darīto grupa prezentēja Legacy ID un Zanes Dombrovskas kopējo versiju par dziesmu "Ja Tu man esi" (no izrādes Adata).

2015. gadā grupa izcīnīja absolūto uzvaru Latvijas W.O.A. Battle atlasē un pārstāvēja Latviju metālfestivālā „Wacken Open Air” kopā ar tādām grupām kā Judas Priest, Kataklysm, Sepultura, Cannibal Corpse, Cradle of Filth, Dream Theater, Opeth, Samael, Queensryche un pussimta citām.

Grupa neturas pie konkrētiem žanra standartiem, tā nebaidās iziet ārpus tradicionālajiem rāmjiem un pārsteigt pat ilgstošus klausītājus ar jaunām, negaidītām niansēm skaņdarbos.

25. septembrī no 17.00 līdz 19.00 ģitārspēlēšanas meistarklasi vadīs atzīts ģitārists Pāvels Rutkovskis no extreme metal komandas Stagnant Project.

Stagnant Project darbojas jau piecus gadus. Viņu aktivitāšu simboliska kvalitātes zīme ir Latvijas Metāla mūzikas gada balvā saņemtais 2011. gada labākās jaunās grupas tituls. 2012. gadā iznāca debijas albums „The Rorschach Test”, kas guva ļoti pozitīvas atsauksmes. Divus gadus vēlāk tika izdots EP „Zombie Show”, ko pati grupa vērtē kā milzīgu soli izaugsmes virzienā. Pagājušā gada rudenī klajā nāca singls „Satanical Dream”, kas atkaliņ bija muzikāls pavērsiens. Gadu gaitā Stagnant Project ir spēlējuši ar teju visām ievērības cienīgākajām vietējām grupām, kā arī virkni tuvāku un tālāku ārvalstu bandām un puiši ir pazīstami kā ellīgi enerģisku šovu meistari.
Ieeja pasākumā ir par brīvu. 


Veikals A&Ttrade
Adrese: Aleksandra Čaka 118, Rīga.