2015/09/15

Rīgā ar jauno albumu uzstāsies leģendārie Stratovarius un episkie Gloryhammer


Leģendārā somu power metal grupa Stratovarius uzstāsies Rīgā ar lielu koncertu. Pasākums notiks 6. oktobrī klubā Melnā Piektdiena.


Smagā roka mācekļi Stratovarius, 90. gados vēl riskēja, kad izmainīja savas mūzikas koncepciju. Timo Tolkki, atnākot grupā, kļuva par grupas solo ģitāristu, galveno dziesmu autoru un ideoloģisko līderi. Tolkki skanējumam pievienojis ne tikai rok-mūzikas smagumu, bet arī neoklasicisma elementus. Kopā ar grupas neapšaubāmo potenciālu, izmaiņas deva fantastiskus rezultātus. Pat šodien, neskatoties, ka Timi Tolkki atstāja kolektīvu, Stratovarius ir viena no pasaules melodic metal skatuves iespaidīgākām un veiksmīgākām grupām. Stratovarius kļuva par vieniem no pirmajiem power metal mūzikas izpildītajiem un spēcīgi ietekmēja visu žanru.

2015.gadā 11. septembrī grupa izlaiž jauno albumu. Sākuma albumu bija plānots izlaist 14. augustā, bet tad grupa ziņoja par relīzes atlikšanu. Albumā „Eternal” ir desmit kompozīcijas, tas pieejams lejupielādei un arī CD, CD+DVD formāta. 

Vispasaules tūre Eternal” sāksies 5. oktobrī Tallinā. Kopā Stratovarius gatavojās sniegt 31 koncertu: Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Polijā, Vācijā, Austrijā, Ungārijā, Itālijā, Spānijā, Šveicē, Francijā, Lielbritānijā, Beļģijā, Niderlandos un Čehijā. Kā ipašie viesi uzaicināti grupas Gloryhammer un Divine Ascension.


Tieši Rīgā Stratovarius uzstāsies kopā ar episkajiem power metal pārstāvjiem – Gloryhammer. Gloryhammer izveidoja 2010. gadā Skotijas grupas Alestorm līderis Kristofers Bovs (Christopher Bowes). Projektā bija iesaistīta tādi muziķi, ka Tomas Vinklers (Emerald), Pauls Templings (Annwn, Sorcerer's Spell, ex-Blackout), Džeims Kartvraits (Bumilingus, Hoarstone) un Bens Turks (Sorcerer's Spell). Grupa piedāvā savu skatu uz Skotijas vēsturi, ar burvestību, maģiju, lidojošiem pūķiem un maģiskiem ieročiem. 

Koncerta sākums plks.20.00, klubs ir vaļa no plks.19.00.
Biļetes var iegadāties iepriekšpārdošanā vietnē www.ticketshop.lv.