2017/03/22

“Frailty” jauns albums “Ways Of The Dead”


Pēc mūzikas rakstīšanas vairāku gadu garumā, un izvairīšanās no aktīvas koncertdarbības, pašmāju death / doom metal grupa “Frailty” izdod savu trešo albumu “Ways of the Dead” .


Jaunais materiāls iezīmē pavērsienu grupas muzikālajā daiļradē – šoreiz “Frailty” tradicionālo melanholisko skanējumu ir nomainījuši daudz agresīvāki, ekstrēmāki un ātrāki black un death metal toņi.

Pati grupa to komentē šādi: “Mēs vēlējāmies paveikt ko netradicionālu un klausītājam no mums ļoti negaidītu. Mēs pārkāpām noteikumus un nospraudām sev jaunas robežas. Mūzikas paātrināšana likās ļoti piemērota un dabiska šādam albumam, kurš gluži vienkārši pieprasīja vēl eklektiskāku piegājienu, nekā viss iepriekš radītais. Mēs ļoti pamatīgi koncentrējāmies uz Tuvo Austrumu mūzikas elementiem, līdz ar to albuma skaņai piemīt mežonīgs skaistums, gluži kā smilšu vētrai tuksnesī. Visas „Ways of the Dead”  dziesmas ilustrē Abdula Alhazreda, neprātīgā nekromanta, kura literāro tēlu savulaik radīja H.F. Lovkrafts, un kurš kā galvenais varonis figurē D. Taisona romānos „Necronomicon” un „Alhazred”, piedzīvojumus. Runājot par Lovkrafta un viņa sekotāju darbiem, jāatzīst, ka viņu radītais materiāls ir ļoti pateicīgs un iedvesmojošs grupām, kuras spēlē dažādu žanru smago mūziku. Mēs pilnīgi noteikti neesam pirmā grupa, kas iedvesmojusies no Lovkrafta literārā mantojuma, tomēr, mums bija svarīgi sekot savai iedvesmai, nevis uztraukties par citām lietām. Lovkrafta sekotāja D. Taisona romāni kalpoja par lielisku pamatu „Ways of the Dead” konceptam, un mēs ceram, ka mūsu muzikālā interpretācija būs tiem atbilstoša. Tiem, kuri jautās – kur tad palicis doom metal? – mieru, tikai mieru, jo albumā “Ways of the Dead” dzirdēsiet arī to”.

Frailty „The Beast of Babylon”:

Frailty „With the Deep Ones I Descend”:

No 22.03.17 albums pieejams visos lielākajos mūzikas straumēšanas servisos digitāli, CD formātā meklējams mūzikas veikalos Rīgā, savukārt jau drīzumā albums būs pieejams arī divās 180 gramu vinila platēs.

Albums ierakstīts “Frailty” studijā, Andra Zača uzraudzībā, miksēja Gints Lundbergs, savukārt māsterēja Gregs Čandlers (Esoteric, Lychgate).

Albuma prezentācijas koncerts iecerēts 6.maijā, klubā “Melnā Piektdiena” , biļetes uz pasākumu iepriekšpārdošanā: https://www.ticketshop.lv/site/events/search/frailty

Grupas vietnes: