2018/03/04

Norvēģu progresīvais kabarē roks "Vulture Industries" Jelgavā - PAPILDINĀTS 04.03.2018.


Ceturtdien, 8. martā, Jelgavā, klubā „Melno Cepurīšu Balerija” koncertēs šībrīža aktuālākā progresīvā roka grupa – norvēģi „Vulture Industries”.


Norvēģu progresīvās un avangarda rokmūzikas meistari "Vulture Industries" Eiropas tūres ietvaros ar savu jaunāko albumu "Stranger Times" koncertēs arī Latvijā – studentu pilsētā Jelgavā, klubā "Melno Cepurīšu Balerija" . Grupa Latvijā spēlēs pirmo reizi.

Grupa dibināta 1998. gadā, Bergenā, Norvēģijā. Ar sākotnējo nosaukumu "Dead Rose Garden" , kas iekšēju nesaskaņu dēļ gan ātri izjūk. Kopš 2003. gada, nomainot sastāvu un nosaukumu – sirreālā metāla kabarē grupa "Vulture Industries" ir dzimusi!

Grupas pamatsastāvā ir mūziķi, kas joprojām darbojas grupā "Sulphur" , kamēr pašam grupas līderim Bjornāram ir arī savs solo projekts "Black Hole Generator" .

Muzikāli, dažreiz grūti definējamais grupas spēlēšanas stils nereti tiek salīdzināts ar dažādu mūzikas stilu sajaukumu, kurā saprotamākie termini ir - progressive, experimental, industrial, doom, folk.


Īsi un lakoniski sakot – progresīvā roka un avangarda roka un metāla mūzikas sajaukums, lai gan tajā pat laikā, grupa joprojām izceļas uz pārējo smagā žanra kolēģu fona ar saviem koncertiem – ne velti tos mēdz salīdzināt ar kabarē vai par grupas faniem kļūst nejauši viņu koncertu pieredzējušie klausītāji, kas par šo grupu neko pirms tam nav dzirdējuši. Ne velti viņus salīdzina ar grupām "Faith No More", "Arcturus", "Devin Townsend" vai "Enslaved".


Grupas kontā vairāki demo un EP, kā arī pilnie albumi: "The Dystopia Journals" (2007), "The Malefactor's Bloody Register" (2010), "The Tower" (2013) un jaunākais – "Stranger Times" (2017). Divi pēdējie albumi izdoti mūzikas izdevniecības "Seasons Of Mist" paspārnē, kas šobrīd noteikti ir viens no līderiem, kas diktē metālistu mūzikas gaumi.

Koncerta sākums plkst. 20:00, biļetes iepriekšpārdošanā vietnē ticketshop.lv no 8 – 15 EUR. 

KONCERTA ORGANIZĒTĀJI APMEKLĒTĀJU ĒRTĪBĀM ORGANIZĒJUŠI AUTOBUSU RĪGA - JELGAVA - RĪGA, KAS ĒRTI NOGĀDĀS UZ KONCERTU UN NO. Koncerta + autobusa biļete turp un atpakaļ kopā pašlaik maksā 17 EUR un iegādājama turpat ticketshop.lv .