2015/12/08

Šodien, 8. decembrī Rīgā atgriežas Šveices folkmetālisti Eluveitie!


Otrdien, 8. decembrī, klubā „Melnā Piektdiena” spēlēs viena no Šveices folkmetāla karstākajām eksportprecēm — Eluveitie. Viņiem līdzi tūrē brauc islandiešu viking / folk metāla vienībā Skalmöld un beļģu metal / folk grupa Ithilien.


Šveices folkmetālisti Eluveitie iedvesmojas no senākās aizvēstures. Daļa tekstu ir romiešu laikā Alpos skanējušajā gallu valodas paveidā (gaulish), bet pats grupas nosaukums ir Šveices senais nosaukums (Helvēcija) pirms vairāk nekā 2000 gadiem izmirušajā etrusku valodā. Savas desmit gadus ilgās darbības laikā Eluveitie ir bijuši ārkārtīgi aktīvi mūziķi, izlaižot pa ierakstam praktiski katru gadu. Lielākā daļa albumu (ieskaitot Helvetios albumu) ir ieturēti Skyforger-veidīga folkmetāla garā, taču, ir arī akustiskie ieraksti. Paralēli tipiskajiem roka instrumentiem (ģitāras, bungas) Eluveitie izmanto arī stabules, mandolīnu, dūdas, vijoles un citus smagajā mūzikā šad tad pielietotus instrumentus. Tomēr Eluveitie astoņu cilvēku kolektīvs pilnīgi noteikti ir vienīgais, kurā skan arī leijerkaste.

Eluveitie „A Rose For Epona”

Skalmöld ir 2009. gadā Reikjavīkā izveidota islandiešu viking / folk metal grupa. Kopš dibināšanas, viņi ir izdevusi trīs studijas albumus. 2011. gadā aprīlī Skalmöld noslēdza līgumu ar Austrijas leiblu „Napalm Records” un pārrakstīja savu albumu „Baldur”. Sadarbība ar „Napalm Records” palīdzēja mūziķiem tikt uz „Wacken Open Air” festivālu 2013. gadā. Tā paša gada novembrī kolektīvs vairākkārt uzstājās kopā ar Islandes valsts simfonisko orķestri. 


Beļģu folk metal grupa Ithilien pilnā krāšņumā apvieno sevī episko black un death metālu kopā ar ķeltu, vikingu un skandināvu tradicionālo tautas mūziku. Dēļ saistība ar Beļģijas teritoriālo vēsturi šis senas kultūras joprojām ir ļoti tuvas. Tas arī kļuvis par galveno iedvesmu unikālai Ithilien daiļradei. Ithilien izmanto parastos mūsdienu instrumentus un arī seno laiku instrumentus, tādus kā flāmu dūdu un hurdy-gurdy, kas ir daļa no viņu vēsturiskā mantojuma. 2013. gadā grupa izdeva savu pirmo albumu „From Ashes to the Frozen Land”,  parakstot līgumu ar lielāko Dānijas leiblu „Mighty Music un izplatītāju „Target Group”. Bet tieši 2015. gadā, Ithilien spēra izšķirošo soli savā karjerā. Grupa saņēma piedāvājumu pievienoties Eluveitie koncerttūrē. Rezultātā ieplānoti ne mazāk kā 65 koncerti pa Eiropu un Japānu aptuveni divu gadu laik. Šobrīd Ithilien raksta jaunu albumu, kuru izlaišana ir plānota 2016. gada aprīlī.

Koncerta sākums ir 20:00. Durvis: 19:00. 

Biļetes var iegadāties vietnē ticketshop.lv.
Pirmo biļešu cena ir 15€. Tālāk cenas pieaugs.