2015/12/16

Igaunijas prezidents Rīgā prezentēs savu jaunības dienu dziesmu izlasi


Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess š.g. 19.decembrī Rīgā, Latvijā prezentēs savu jaunības dienu mīļāko dziesmu izlasi “Teenage Wasteland - Favourites 1963-1978” (Jaunības dienu maksimālisma izlase 1963-1978). Daļa naudas no albumu pārdošanas tiks ziedota labdarības fondam “My Dream Day” (Mana sapņu diena), kas palīdz īstenot  smagi slimu bērnu sapņus.


Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess dziesmu izlasē iekļāvis dziesmas no tādiem mūzikas žanriem kā new wave punk, grunge down, kā arī mūsdienu izpildītājus Wolf Alice, Palma Violets un Vaiko Eplik. “Tās bija dziesmas, kuras es klausījos uz maza 12 tranzistoru radio aparāta laikā, kad augu. Tās deva nepieciešamo atvieglojumu, ko The Who dēvēja par Teenage Wasteland. Šobrīd 62 gadu vecumā tā apgalvot varētu šķist nedaudz smieklīgi, bet jaunībā manu ikdienu glāba rokenrols,” atzīst Ilvess.

Dziesmu izlasē iekļautas 16 dažādas kompozīcijas, kuras prezidents klausījies savos jaunības gados, augot Amerikas Savienotajās Valstīs: Four Tops - "I Can't Help Myself (Sugar Pie Honey Bunch)", The Temptations - "My Girl", The Shangri-Las - "Leader of the Pack", The Beach Boys - "Help Me, Rhonda", Cream - "Tales of Brave Ulysses", The Band - "The Weight", The Velvet Underground - "Rock & Roll", Roxy Music - "Virginia Plain", The Who - "Baba O'Riley", Lesley Gore - "It's My Party", New York Dolls - "Trash", The Troggs - "Wild Thing", David Bowie - "Panic in Detroit", Ramones - "I Wanna Be Sedated", Peter Sarstedt - "Where Do You Go To (My Lovely)?" un MC5 - "High School". Albuma vāciņa dizains ir veidots, izmantojot fotogrāfa Herkki-Erich Merila bildes.

"Tā gluži nav visu manu mīļāko dziesmu izlase. Tādā gadījumā būtu jāiekļauj, piemēram, populāras The Beatles vai The Rolling Stones dziesmas, kuras pazīst arī vairums latviešu", saka Ilvess. "Šajā izlasē nav iekļautas dziesmas, kuru izpildītāji neļāva tās izmantot šāda veida albumā, piemēram, tik nozīmīgas dziesmas kā Kinks "You Really Got Me" un "All Day and All of the Night". Tāpat arī We Five's "You Were On My Mind", kura ierakstīta nepilnu gadu vēlāk pirms Jefferson Airplane's "Somebody to Love". Albumā trūkst grupu Pearl Jam un Nirvana mūzikālā un garīgā tēva Neil Young dziesmas, kā arī jauno laiku panka grupas Music Machine's dziesma "Talk Talk"“.

Dziesmu izlasi izplata Universal Music Baltics. Tā no š.g. 4.decembra  ir pieejama CD formātā Igaunijā un mūzikas straumēšanas vietnē Spotify. Savukārt ierakstu Latvijā varēs iegādāties no š.g. 18.decembra lielākajos mūzikas ierakstu veikalos.
                                               
Albuma prezentācijas pasākums norisināsies sestdien, 19.decembrī pilsētas bārā Vest (Stabu iela 1, Rīga). “Teenage Wasteland - Favourites 1963-1978” varēs iegādāties uz vietas, kā arī iegūt autogrāfu.  Ierakstus atskaņos Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess, kā arī mūzikas žurnālists un dīdžejs Uldis Rudaks.

Mediju pārstāvjus aicinām akreditēties prezentācijas pasākumam līdz 18.decembra plkst. 18:00, sūtot pieteikumu uz e-pasta adresi kn3@kn3.lv . Pieteikumā lūdzam norādīt vārdu, uzvārdu, pārstāvēto mediju un kontaktinformāciju (telefons, e-pasts). Akreditēto mediju pārstāvju skaits ir ierobežots. Pasākuma organizatori akreditācijas apstiprinājumu vai noraidījumu mediju pārstāvjiem nosūtīs līdz 19.decembra plkst. 12:00.


Labdarības fonds “My Dream Day” (Mana sapņu diena) tika nodibināts 2011.gadā. Fonda darbība galvenokārt balstīta uz brīvprātīgo darbu un iesaisti,  finansiālu atbalstu aktivitāšu īstenošanai saņemot no ziedojumiem. Fonda mērķis ir palīdzēt īstenot smagi slimu un hroniski slimu bērnu sapņus, kuri ārstējas Igaunijas slimnīcās, radot prieku bērnu un viņu tuvinieku dzīvēs Šogad Tristans piepildīja savu sapni lidot ar helikopteru, līdzi aicinot arī savu ģimeni, Ričards klātienē satika ķirzaku, Aliide izbrauca ar sacīkšu mašīnu, Johanna satikās ar Igaunijas prezidentu un Adele piedzīvoja dienu, kurā ikviens varēja kļūt par princesi. Tiek rīkoti arī dažādi pasākumi bērniem, kuri daudz laika pavada slimnīcās vai ilgstoši ārstējas mājās, tādā veidā sniedzot iespēju tiem satikties un veidot savstarpēju komunikāciju. Papildu informācija par organizāciju: http://www.facebook.com/MinuUnistustePaev/ un http://www.minuunistustepaev.ee/.