2013/03/03

Nabaklab Krievijas grupas The Clones Project koncerts
7. martā mūzikas klubā Nabaklab Rīgā koncertēs elektroniskās mūzikas un neatkarīgās rokmūzikas grupa The Clones Project no Krievijas.


Grupa The Clones Project pārstāv Sanktpēterburgu, kas tiek uzskatīta par Krievijas pašreizējo kultūras centru. Tā dibināta 2005. gadā, tolaik kā multiinstrumentālista Denisa Antonova elektroniskās mūzikas blakusprojekts viņa darbībai tādās zināmās kaimiņvalsts grupās kā The Last Tanks in Paris un Uniquetunes. Pirmsākumos mūzikas radīšanai studijas un uz skatuves tika izmantots klēpjdators un taustiņinstrumenti. Turpmākajos gados Antonovs nonāca pie atzinuma par šāda izpildījuma statiskumu un nolēma piešķirt tam ”dzīvīguma” pievienoto vērtību, ap sevi pulcējot vairākus krievu neatkarīgās mūzikas skatuves mūziķus un izvēršot nu jau grupas žanrisko skanējumu.

Šogad izdots grupas The Clones Project mazalbums Mute Songs, un tam seko pirmie veicināšanas pasākumi, tostarp koncerti Latvijā un Igaunijā.

Koncertu Rīgā ar savu sniegumu ievadīs Latvijas grupas Carnival Youth un Komjaunatne.

Kā grupas Carnival Youth radošās darbības sākums tiek minēts 2011. gada nogale. Pēcāk iznēsājusi savas pirmās dziesmas, grupa aizvada pirmo koncertu un noslēdz tās sastāva meklējumus. Tā veiksmīgi apvieno ”tautas mūzikai raksturīgo askētiskumu ar mūsdienu ritmiem un trāpīgiem pūšamo, sitamo un taustiņinstrumentu uzsvariem.”

Komjaunatne ir piecu cilvēku kolektīvs no Ogres. Zināmu atpazīstamību grupa iemantojusi pērnā gada nogalē, pēc uzstāšanās ar tādām zināmām apvienībām kā pašmāju Satellites LV un ņujorkiešiem DIIV. Radio 101 ētera balss Toms Grēviņš, nosaucot 2013. gada spilgtākos debitantus pašmāju mūzikā, minējis, ka Komjaunatne ir viena no oriģinālākajām Latvijas jaunajām grupām. Šobrīd mūziķi uzsākuši darbu studijā pie sava pirmā singla.

Koncerta sākums plkst. 21.00, ieeja bez maksas.the CLONES project(Live from Galernaya20) from GALERNAYA20 on Vimeo.

Vietnes: