2017/11/20

Rīgā viesosies progresīvie skandināvi Katatonia


Otrdien, 5.decembrī klubā Melnā Piektdiena (Brīvības iela 193c) uzstāsies vieni no veiksmīgākiem zviedru prigressive metal kollektīviem – Katatonia.
"Katatonia" izveidojušies 1991. gadā, Stokholmā un līdz šim izdevuši desmit albumus.  "Katatonia" pastāvīgi tiek minēti līdzās "My Dying Bride", "Paradise Lost" un "Anathema". Bet zviedri krietni pārspējuši britus ar muzikālu tumsas un negatīvo emociju skaistuma pasniegšanu. Tieši tādēļ "Katatonia"agrīnā daiļrade atzīta par black / doom metāla paraugu. Grupas pirmais studijas albums "Dance of Decembre Souls" pastāvīgi tiek deklamēts kā šī žanra klasika.

Grupa savas pastāvēšanas laikā muzikālo formātu ir kardināli mainījusi. To var pamanīt jau no albumā "Brave Murder Day". Mainījusies satura pasniegšana. Vairāk bija izmantots “tīrais” vokāls un akustiska ģitāra. Albumā "Saw You Drown" bija iezimētas mūzikālas izmaiņas, kad groulinga vietā paradījas “tīrais” vokāls. Bet albums "Discouraged Ones" tam pielika nozimīgo punktu, pabeidzot muzikālo attīstību.

Jāpiebilst, ka grupas pēdējie albumi skan itin progresīvi, melodiski un tajos paslēptais vēstījums ir daudz dziļāks, nekā agrāk. „Katatonia” ir viena no ievērojamākajām un veiksmīgākajām grupām visā Skandināvijā, kā arī sniedz visvairāk koncertu. Tādu slavu sasniegušie zviedri to nopelnījuši ar savu sirsnību un veiksmīgu progresīvās mūzikas melanholijas formulu, ko būs iespējams novertēt koncertā.

Klubs atvērts no plkst. 19.00. Sākums  plkst. 20.00.


Biļetes iespējam iegadāties vietnē ticketshop.lv.