2014/10/13

Deodium jaunā albuma "Grēks. Važas. Brīve." prezentācijas koncerts Rīgā
Pašās augusta beigās smagā metāla grupa Deodium klausītājus iepazīstināja ar savu pirmo pilna garuma albumu „Grēks. Važas. Brīve.”. Pašlaik albuma tūre jau ir „pilnās burās”, un tās trešais koncerts notiks Rīgā, 18. oktobrī, klubā „Depo”.


„Grēks. Važas. Brīve.” ir stāsts, kas sastāv no 3 daļām, kuras attiecīgi veido albuma nosaukumu. Darbs pie skaņdarbiem tika iesākts vēl pirms EP „Saules kalpi” izlaišanas, kurš 2012. gadā ieguva Latvijas Metal Mūzikas Gada balvu „Gada debija”.

Jaunais albums runā par cilvēces kļūdām un trūkumiem, kā arī nespēju un reizēm nevēlēšanos tos redzēt un labot. Deodium turpina balstīties uz pirmajā albumā izveidoto formulējumu: „Stāsts par mūsdienu sabiedrības degradāciju — caur mītisku radījumu un episku notikumu prizmu”.

 Dziesmu vārdos var atrast atsauces gan uz tādiem literāriem darbiem kā Dž. Orvela „1984” un „Dzīvnieku ferma”, gan Stenlija Kubrika režisēto filmu „The Shining”, kā arī dažādiem nozīmīgiem notikumiem Latvijas vēsturē un mūsdienās.

„Grēks. Važas. Brīve” tūres laikā ir jau aizvadīti koncerti Jelgavā un Liepājā, bet tagad ir pienākusi kārta Rīgai. Tāpēc 18. oktobrī visi interesenti ir aicināti uz klubu Depo (Vaļņu ielā 32), kur notiks tūres trešais, bet ne pēdējais koncerts.

Līdzās Deodium spēlēs arī grupas Apēdājs un Oceanpath.

Apēdājs ir alternative rock / metal grupa trīs cilvēku sastāvā, kas tika dibināta tālajā 1996. gadā Mālpilī un ir izturējusi laika pārbaudi. 2012. gadā Apēdājs izlaida pilnmetrāžas albumu "Mana vārna" un 2013. gadā grupa tika nominēta Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvā nominācijā "labākais smagā roka vai metālmūzikas albums."

Oceanpath ir gados jaunāka hard rock / gothic metal grupa, kas savā skanējumā ietver arī daudzus citus novirzienus, piemēram, simfonisko metālu, dreampop un postpunk. Gala rezultāts ir gana intriģējošs. Interesants fakts ir tāds, ka grupas pats pirmais koncerts bija uzreiz LTV raidījumā ''Troksnis4'', kur grupa izpildīja „Pērkons” dziesmas „Kam Pieder Šīs Actiņas” aranžējumu.

 
Koncerta sākums paredzēts 21:00, uz kuru interesentiem lūgums ierasties laicīgi.

Ieejas maksa:
- 4 euro,
- 3 euro ar flaijeri no www.klubsdepo.lv
- 2 euro, ja savlaicīgi esi atzīmējies Facebook, ka „DOSIES” (www.facebook.com/events/772054532838230)
- Pēc koncerta ieeja BRĪVA

Pasākumā būs iespējams arī iegādāties „Grēks. Važas. Brīve.” CD.

Info:
Ausīm: