2013/02/21

Latvijas tumšā metāla spēlmaņi "Wagars" izdod debijas disku un dodas mini tūrē


Izdevniecības "P3lican Partisans" paspārnē no tumšākajiem Latgales mežiem izlīdusi nesen izveidotā pašmāju crust / blackmetal grupa "Wagars". Apbrīnojot Latvijas dabas mežonību un nepieradināto, noslēpumaino spēku, ieskandinot postapokaliptiskas noskaņas, grupas dalībnieki vienojušies radīt vienkāršas, ātras un skaudras kompozīcijas. Kā ziemeļvēja dzītās krusas šaltis...

Grupa izveidota pagājušā gada nogalē, un tajā spēlē Latvijas pagrīdes mūzikā pieredzējuši jaunieši. Wagars ir līdz šim vienīgā "crust" stila grupa, kas apvieno šķietami pretrunīgo žanru - pankroka un melnā metāla skanējumu. Debijas ripulis ierakstīts 2 dienu laikā, Valmierā, studijā "Hodila" Ģirta Laumaņa aka Lomika vadībā. Wagara tekstos apjūsmota Latvijas dabas varenība un skartas dažādas filozofiskas tēmas."Tekstus ne vienmēr vajag uztvert tiešā nozīmē. Piemēram, dziesma "Atgriezties tumšajos silos" būtībā ir aicinājums atgriezties savas apziņas tumšākajos un slēptākajos nostūros, ieklausīties iekšējā balsī, veikt ceļojumu savā emociju pasaulē. Mēs pārāk bieži sevi slāpējam, neļaujam enerģijai plūst pāri malām, un tas ir nepareizi," skaidro Wagara spēlmaņi.

Albuma noformējumā ir kāda renesanses mākslinieka darbs "Atēnas dzimšana". Diska noformējumu radījis jaunais un daudzsološais dizaineris Jānis Jēkabsons (jekabsons.com). Disku iespējams iegādāties Vecrīgas mūzikas veikalā "Randoms", mūzikas veikalā "LP", kā arī sazinoties ar grupu. 


Disks tiks prezentēs šajā nedēļas nogalē – 22. februārī klubā "Melnā piektdiena", 23. februārī Lietuvā, klubā "Metro", un 24.februārī klubā "NabaKlab".

Promocijas video: http://youtu.be/tLTkLqriDPc