2015/07/07

Festivāls „Devilstone” – 36 grupas uz trīs skatuvēm

 

Festivālā „Devilstone”, kas norisinās Lietuvā, šogad skanēs īpaši daudz dažādas mūzikas: no uzvelkoša rokenrola līdz sapņainajam post-punk, indie rokam, no kontrastainā progresīvā līdz ekstremālajam metālam, tā nu uz trīs dzīvās mūzikas skatuvēm patvērumu atradīs pašas interesantākās mūzikas cienītāji. Teju optimālais skaitlis – 36 kolektīvi – tieši tik izpildītāju trīs dienu laikā būtībā un nesteidzīgi atklās savas spilgtākās krāsas.Festivāls, kas no 16. līdz 19. jūlijam norisināsies Anīkščos, Lietuvā, savas pastāvēšanas laikā ir nopelnījis statusu – viens o vērtīgākajiem alternatīvās mūzikas pasākumiem Baltijas valstīs. Šogad „Devilstone” veic tik stipru pagriezienu ceļā uz muzikālo dažādību, kā nekad iepriekš. „Rietumus“ skatuve, kura līdz šim bija populāra kā pašas smagākās un jaudīgākās radošās darbības platforma, šogad sniegs arī maigākas un melodiskākas skaņas. Labākajā laikā kā svarīgākā grupa šeit izcelsies leģendārie, melanholiskie zviedri „Katatonia”. Savu maģisko radošumu šeit tāpat un tautiešiem „Sólstafir” mugurā elpojošie islandieši „Kontinum”.

Maybeshewill
Post-punk – žanrs, no kura nav atdalāms mūsdienu „Devilstone” gars. Tā iespējams sacīt jau vien dēļ unikālajiem „Motorama” no Krievijas. Post roks – vēl viens intelektuālās mūzikas stils – tāpat nenovils ne dziļuma, ne apjoma ziņā. Šeit varam minēt arī meistarīgi dramatiskos britus „Maybeshewill” un latviešus „Omerta”. No vintāžas garage līdz stoner rokam, kas spļaudās ar ugunīgu enerģiju, tāpat pasākuma roka diapazonā parādīsies tādi cienījami vārdi kā „Stoned Jesus”, „Greenleaf”, „Tombstones”, „Radio Moscow”, „Planet Of Zeus”, „The Vintage Caravan”, „The Stubs”. Ar tādu sastāvu „Devilstone” pretendē kļūt par festivālu, kas piedāvā labāko roka mūzikas komplektāciju Baltijas reģionā.
 
Radio Moscow
Kā vienmēr, savas pozīcijas festivālā neatdod arī smagā mūzika. To teju visspēcīgāk reprezentē festivāla zvaigznes – klasiskās zviedru melnās metālmūzikas veterāni „Marduk”. Tāpat tumšākajās dzelmēs iegremdēs death, thrash, heavy metāla radītāji „Kataklysm“, „Suicidal Angels“, „Striker“, „The Moth Gatherer“, „Lost Society“ un citi.
 
Striker
Lai arī lielāko daļu no festivāla izpildītājiem veido grupas no ārvalstīm, cienījams pedjestāls tiks piešķirts arī izlasītiem un pašiem oriģinalākajiem lietviešu un latviešu izpildītājiem. To starpā – gan lieliski pazīstami, gan ne tik plaši zināmi, tomēr ne mazāk uzmanības vērti vārdi no Latvijas, tādi kā „Omerta”, „Pyro Trees”, „Art Of Keeping Secrets”, „Eschatos”.
 
Pyro Trees
Festivāls ar četrām skatuvēm piedāvā ne tikai koncertus un nakts ballītes, bet arī plašu unikālu darbību programmu. Publika tiks iesaistīta arī citās nodarbēs, mākslas un muzikālajās meistardarbnīcās, konkursos un izklaidēs, par kurām izsmeļošāka mūzika tiks pavēstīta vēlāk.

Atlikušas mazāk, nekā divas nedēļas, kad pašā jūlija karstumā sāksies neaizmirstama četru dienu brīvdabas nedēļas nogale, kas dos 36 un vairāk iemeslus doties taisnā ceļā uz Lietuvu. „Devilstone” paziņo koncertu sarakstu pa dienām”

Ceturtiena, 16. jūlijs
Stormgrey
Pyro Trees (Latvija)
Dust Bolt (Vācija)
Stoned Jesus (Ukraina)
Marduk (Zviedrija)

Piektdiena, 17 . jūlijs
Phrenetix
Fashion Games
Non-Playable Character
Hellhookah
Art Of Keeping Secret (Latvija)
Omerta (Latvija)
Au-Dessus (debijas albuma „Au-Dessus” prezentācija)
Suicidal Angels (Grieķija)
Striker (Kanāda)
Katatonia (Zviedrija)
Goresoerd (Igaunija)
The Stubs (Polija)
Belzebong (Polija)
Greenleaf (Zviedrija)
Planet Of Zeus (Grieķija)
Förtress (Vācija)

Sestdiena, 18. jūlijs
Nrcssst (debijas albuma „Schizophrenic Ar” prezentācija)
Sraigės Efektas (debijas albuma „Monotonijos anatomija prezentācija)
Faršas
The Chillibows
No Real Pioneers
Eschatos (Latvija)
The Moth Gatherer (Zviedrija)
Kontinuum (Islande)
Lost Society (Somija)
Kataklysm (Kanāda)
Tombstones (Norvēģija)
Radio Moscow (ASV)
Maybeshewill (Anglija)
Motorama (Krievija)
The Vintage Caravan (Islande)

Biļetes cena – 33 EUR. Biļetes Latvijā izplata www.ticketshop.lv . Tāpat tās var iegādāties arī festivāla interneta vietnē www.devilstone.net . Biļetes padārdzināsies ar 10. jūliju!

Vairāk informācijas: www.devilstone.net

Video: