2015/07/20

Jau šo piektdien trešais rokfestivāls „KLANG!”


24.-25.jūlijā Ķekavas pagasta Klaņģu kalnā uz „SWH Rock” un „Jägermeister” skatuvēm uzstāsies gan pašmāju populārākie mūziķi, gan viesi no ārvalstīm.


Spilgtākie priekšnesumi sagaidāmi no „Soundarcade”, „SIA Radikal”, „Sanctimony”, „TESA”, „Omerta”, „Pienvedēja Piedzīvojumi”, „Dzelzs Vilks”, „Astra The 22s” un citām pašmāju rokgrupām, savukārt no ārvalstu viesiem noteikti izcelsies apvienības „Neonfly” (Anglija) un „Liveevil” (Čehija). Pirmās dienas vakarā „Jägermeister” teltī ballīti iegriezīs UFO Grupa un DJ Uldis Rudaks, savukārt otrajā naktī par vislabāko rokenrola atmosfēru rūpēsies apvienība „Mary Jane” un kolorītais DJ Pa$aka. Pilna festivāla programma un grupu uzstāšanās laiki atrodami šeit (http://klangfest.lv/programma/).

Organizatori šogad sarūpējuši vairākus patīkamus pārsteigumus festivāla apmeklētājiem, no kuriem, iespējams, svarīgākais ir „Valmiermuižas alus” darītavas speciāli brūvētais „KLANG!” alus. Festivāls būs vienīgā vieta, kur jauno dzērienu varēs baudīt arī nefiltrētā veidā kopā ar Vecrīgas bāra „Garāža” gatavotajiem ēdieniem. Šogad krietni plašāka vieta atvēlēta gan telšu pilsētiņai, gan autostāvvietai, kā arī būs atsevišķi nodalītas riteņu un motociklu novietnes. Festivāla teritorijas karte no 22.jūlija būs pieejama šeit (http://klangfest.lv/telsu-pilsetina/).

Festivāls šogad iedibināja arī jaunu tradīciju un pasniedza pirmo „KLANG PAZEMES BALVU” par pašaizliedzīgu ieguldījumu Latvijas alternatīvās kultūras veidošanā, rokmūzikas skatuves kopšanā un attīstības veicināšanā. Simbolizējot balvas ideju un saukli „Sanāk tiem, kuri rok!”, metāla lāpstu saņēma viens no pašmāju alternatīvās kultūras („pazemes”) karognesējiem Raimonds Lagimovs jeb Dambis („Inokentijs Mārpls”). Balvas ieguvēju nosaka publiskais balsojums festivāla mājaslapā.

Organizatori atgādina, ka vēl tikai līdz 23.jūlijam iepriekšpārdošanā par draudzīgajām cenām iespējams iegādāties gan vienas dienas, gan divu dienu, kā arī grupu biļetes uz festivālu. Iepriekšpārdošanā pieejamas arī biļetes uz autobusu, kurš festivāla dienā kursēs no Rīgas (Strēlnieku piemineklis) uz festivāla norises vietu Ķekavas pagasta Klaņģu kalnā. Autobusu kustības saraksts 24.jūlijā: 17:00; 19:00; 21:00. Būs pieejams transports arī 26.jūlijā no Klaņģu kalna atpakaļ uz Rīgu plkst. 10:00 un 12:00. Biļetes iespējams iegādāties šeit (https://www.ticketshop.lv/site/events/view/1392).

Saites lietošanai:
FESTIVĀLA MĀJAS LAPA: http://klangfest.lv/