2015/11/17

Rīgā uzstāsies leģendārā vācu black metal grupa „Nargaroth”


28. februārī Rīgā, klubā „Nabaklab” uzstāsies vācu black metal mūzikas grandi „Nargaroth”. Šis būs pagaidām vienīgais apvienības koncerts Baltijas valstīs.


Grupas „Nargaroth” rašanās laiks ir pretrunīgs un savulaik ticis datēts pat ar 1989. gadu. Apvienības līderis un dibinātājs Renē Vagners (Rene Wagner) gan atzinis, ka par „Nargaroth” dzimšanas laiku var uzskatīt 1996. gadu, izbeidzot viņa iepriekšējās grupas „Exhuminenz” darbību. Kopš „Nargaroth” pirmā albuma „Herbstleyd” iznākšanas, grupas ieraksti iznāk izdevniecības „No Colours Records” paspārnē, kura, citu starpā, rūpējas arī par Latvijā 2015. gada sākumā koncertējošās autoritatīvās black metal grupas „Inquisition” ierakstu izdošanu.

„Nargaroth” ilgi sevi nav asociējuši ar black metal žanru, galvenokārt žanram bieži neatbilstošas tekstu tematikas dēļ. Taču mūzikas apskatnieki un klausītāji domā citādi un, līdz ar grupas otrā albuma „Black Metal Ist Krieg!” iznākšanu,  „Nargaroth” sevi spēcīgi pieteikuši tumšās mūzikas skatuvē. Gadu gaitā, izdodot jaunus albumus, grupas mūzika ir attīstījusies un diversificējusies, brīžiem pievēršoties pārpārēm tehniskai instrumentu spēlei, brīžiem aizejot atpakaļ uz tumšajām un agresīvajām noskaņām, kādas bija vērojamas „Nargaroth” pirmajos darbības gados. Šobrīd grupa strādā pie sava astotā albuma un sola, ka tas būs tehniskākais un inovatīvākais ieraksts, kāds tapis „Nargaroth” teju divdesmit gadu ilgajā karjerā.

Nargaroth „Seven Tears Are Flowing To The River”

Nargaroth „Abschiedsbrief des Prometheus”

https://www.youtube.com/watch?v=DxcpwDouoBU


 „Nabaklab” atrodas Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī 12. Ieeja no plkst. 19:00, koncerta sākums plkst. 20:00. Biļetes pieejamas interneta vietnē www.ticketshop.lv un pirmās piecdesmit biļetes pieejamas par īpaši izdevīgu cenu.

Vietnes:
https://www.facebook.com/officialnargaroth/