2011/03/27

10. aprīlī - Eksperimentālās mūzikas vakars Nabaklab: Woodpecker Wooliams [uk], Golden Cup [pt], Okean Ognya [ru]

10. aprīlī, plkst. 20:00, Nabaklab gaidāms starptautisks eksperimentālās mūzikas vakars, pulcējot izpildītājus Woodpecker Wooliams no Anglijas, Golden Cup no Portugāles un Okean Ognya no Krievijas.Zem skatuves vārda Woodpecker Wooliams sastopama angļu dziesminiece un šamane Džemma Viljamsa no Braitonas , kura savā daiļradē veiksmīgi savieno eksperimentālo, drone un lauku ierakstu, kā žanru robežas jaucošu tautas mūziku.
Aizvadītajā 2010.gadā neatkarīgi izdoti vairāki ierakstu apkopojumi, to ierakstā izmantojot arfu, lenšu magnetofonus, zvanus un citus, pašas Viljamsas vārdiem izsakoties, savās rokās nonākušos instrumentus, kā arī pabūts Eiropas koncertbraucienā, tostarp paviesojoties brīvdabas mūzikas festivālā Positivus '10 Salacgrīvā.


Golden Cup ir ģitārista Luka Masolina solo projekts, kurš ieņem nozīmīgu vietu starp mūsdienu jaunās paaudzes "atstumtajiem un nepieradinātajiem" mūziķiem. Dzimis Itālijā, par savu pašreizējo mājvietu izvēlējies Portugāli.
Viņa skaņa ir vērsta uz stīgu instrumentiem, balsi un analogo elektroniku. Kā patstāvīgs iedvesmas avots un radošais veicinātājs tiek minēta viņa aizraušanās ar elektroniskās mūzikas pionieru darbiem, agrīno 70-to gadu ģitārmūziku, kā arī kosmisko improvizāciju, minimālismu, un brīvās formas džezu.

Krievu psihodēliskās mūzikas skaņu mākslinieks Ivans Afanasjevs plašāk pazīstams kā drone dueta Love Cult dalībnieks, līdzās tam radījis muzikālo pavadījumu kino un teātrim. 2011.gadā Karēlijas republikā aizsākta solo darbība, kura ietverta zem Okean Ognya, tādējādi jau iespējams sākotnēji pašā nosaukumā ietverot muzikālo virzību, "lēni dedzinošas, psihodēliskas dūkoņas vētras".

Koncerta sākums plkst. 20:00. Ieeja no plkst. 19:00, ieejas maksa 2,5 Ls.